Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Green Delicje - z dodatkami

( ilość produktów: 32 )

Yerba Mate Delicje to unikatowe mieszanki smakowe na bazie brazylijskiej yerba mate green (yerba mate zielona) z dodatkami ziół, kwiatów i owoców. Są one bardzo smaczne, delikatne w smaku, nie jest w nich silnie odczuwalna goryczka, charakterystyczna dla argentyńskich lub paragwajskich mate. Właśnie dlatego produkty z tej kategorii są chętnie kupowane zarówno przez początkujących, jak i bardziej doświadczonych yerba - amatorów, ceniących odmienność od produktów klasycznych. Mate delicje wyróżnia też bardzo praktyczny sposób parzenia. Otóż można je przygotować tak samo jak wszystkie inne yerba mate, czyli zaparzając napar w tykwie i potem degustując go przez bombillę. Drugim sposobem, równie dobrym będzie zaparzanie yerba mate delicji identycznie, jak zielonej herbaty - używając do tego celu standardowych zaparzaczy. Po zaparzeniu mate w ten sposób mamy klarowny napar, pozbawiony pyłu.

Dodatki stosowane do naszych mieszanek Yerba Mate Delicje to najczęściej suszone lub liofilizowane owoce oraz suszone kwiaty. Wnoszą one interesujący walor smakowy do naparu yerba mate (odpowiednio owocowy lub kwiatowy), a poza tym stanowią nieocenione źródło witamin, soli mineralnych oraz antyoksydantów. Najcenniejsze wśród nich są kwiaty i owoce o naturalnie ciemnej barwie: intensywny kolor świadczy o tym, że zawierają one w sobie duże ilości barwników antocyjanowych znanych z silnego działania przeciwrodnikowego. To właśnie one spowalniają starzenie się organizmu pozwalając długo utrzymać młodość i sprawność. Najcenniejszymi pod względem zawartości antocyjanów są więc suszone jeżyny i maliny lub fioletowe po wysuszeniu kwiatki  prawoślazu albo granatowe klitorii ternateńskiej. Dodatek żółtych płatków kwiatowych słonecznika lub nagietka to dodatkowa porcja karotenoidów dla naszego organizmu. Interesującym i bardzo cennym dodatkiem do yerba mate są także wszelkie składniki zawierające w sobie naturalną witaminę C. Ich dodatek do napojów, np. naparu yerby czy zielonej herbaty, zwiększa działanie przeciwrodnikowe. Składnikami mieszanek Delicji, zawierającymi w sobie witaminę C, są między innymi płatki róży, suszone plasterki cytryny czy pomarańczy, owoce jeżyny, plasterki truskawek i wiele innych owoców. Ich obecność w mieszance nie jest więc wytworem fantazji osoby komponującej taką herbatkę, a raczej wynikiem przemyślanych działań zwiększających skuteczność jej działania.

Dodatki ziołowe, np. kora drzewa catuaba czy kawałki liści ginko (miłorzębu), wnoszą dodatkowy pozytywny aspekt: składniki zawarte w takich dodatkach wzbogacają napar yerba mate i mają możliwość łatwego wprowadzenia do organizmu wraz z wodą i solami mineralnymi. Dzięki mieszanemu składowi smak uzyskanego naparu nie jest jednostajny, a złożony i bogaty. Zaskakującym dodatkiem w naszych mieszankach jest także czerwony pieprz, pobudzający do działania układ trawienny, a także zmieniający smak naparu yerba mate na ostry, pikantny.

W celu zwiększenia przyjemności związanej z degustacją mieszanek yerba mate w większości z nich stosowane są aromaty: zazwyczaj owocowe (np. grapefruitowy, cytrynowy, pomarańczowy) lub ziołowe (np. miętowy). Stosowane są one zawsze w niewielkich ilościach, aby nie przytłumić walorów smakowych i aromatycznych innych dodatków.

Kraj pochodzenia
Opakowanie
  • Waga
pixel