Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ceramiczne

( ilość produktów: 12 )

Ceramiczne naczynka do yerba mate występują w wielu kształtach, kolorach i wielkościach. Najpopularniejszą formą jest kształt zbliżony do owocu tykwy – tradycyjnego i najpopularniejszego w Ameryce Południowej naczynia do spożywania naparów z yerba mate.

Popularność naczynek wykonanych z ceramiki ma swe źródło w materiale, z którego są zrobione. Ceramika w przeciwieństwie do tykwy jest odporna na pleśnienie. Tykwa, jako naturalny, wysuszony owoc jest niestety podatna na powstawanie pleśni w jej wnętrzu, natomiast ceramika (najczęściej dodatkowo emaliowana) wyeliminowała ten problem. Naczynia ceramiczne są też łatwe do umycia, nie trzeba ich specjalnie suszyć, nie przeciekają oraz są bardzo stabilne, nie ma więc ryzyka przewrócenia się kubka i wylania barwiącego na zielono naparu.

Różna ich wielkość, bardzo przystępna cena, łatwa dostępność oraz bogate wzornictwo, często nawet na indywidualne zamówienie powoduje, że ten rodzaj kubków do yerba mate cieszy się wzięciem nawet u tradycjonalistów.

Przedziały cenowe
pixel