Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Taragui

( ilość produktów: 6 )

Jeśli szukacie największego producenta yerba mate na świecie to lepiej nie mogliście trafić. Firma, gdzie produkuje się znaną yerba mate Taragui nazywa się Las Marias, a jej początki datuje się na rok 1924, kiedy to założono pierwszą plantację ostrokrzewu paragwajskiego.

W 1936 roku ruszyła w Las Marias produkcja mate na skalę przemysłową. Proces ten był już wówczas w części zautomatyzowany. Cztery lata później firma poszła o krok dalej i zaczęto pakować yerba mate w papierowe opakowania o wadze 1 kilograma, dobrze znane nam w czasach obecnych. Ważną datą dla marki Taragui był rok 1959, w którym po raz pierwszy produkty z Las Marias trafiły na eksport do krajów Bliskiego Wschodu. Kolejnym etapem rozwoju marki była produkcja yerba mate w torebkach ekspresowych, a było to zapoczątkowane w 1966 roku. Innowacją w 1994 roku było rozpoczęcie produkcji suszu z ostrokrzewu w opakowaniach hermetycznych.

Historia marki Taragui to historia ludzi, którzy stoją za produkcją tej jednej z najbardziej znanych herbatek paragwajskich. To także historia pionierskich projektów i poźniejszego ciągłego doskonalenia yerba mate na przestrzeni dziesięcioleci. Pozwoliło to na stworzenie świetnie dopasowanych do gustów klientów, różnorodnych i przede wszystkim smacznych naparów, tak lubianych również w Polsce!

Masa netto
pixel