Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Amanda

( ilość produktów: 11 )

Amanda to argentyńska marka yerba mate, uprawiana od prawie stu lat przez kolejne pokolenia polskich emigrantów. Na początku XX wieku plantację założył Jan Szychulski, który wraz z rodziną wyjechał z Polski i osiedlił się w Argentynie.

Amanda jest w Polsce bardzo popularna i ceniona za swoje walory smakowe. Po części też z tego powodu, że jesteśmy dumni, iż jedna z najlepszych plantacji mate w Argentynie należy do naszych rodaków.

Podczas produkcji uzyskuje się ja w kilku wersjach. Najbardziej cenioną jest pakowana w charakterystyczne biało – czerwone opakowanie klasyczna, naturalna elaborada, czyli listki zmielone z patyczkami i dodatkiem pyłu. Uznanie zdobyła też despalada, to jest same drobno cięte liście (jest ona jednocześnie najbardziej pobudzająca wsród Amand). Dużą grupę wielbicieli ma też orzeźwiająca Amanda ziołowa z dodatkiem aromatycznych roślin oraz wariacje smakowe: pomarańczowa i cytrynowa, szczególnie popularne latem, ponieważ wyśmienicie smakują podane z lodowata wodą, jako tak zwane terere.

Masa netto
Przedziały cenowe
Działanie
pixel