Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Z samych listków

( ilość produktów: 10 )

W tej grupie towarów oferujemy Państwu yerba mate wyprodukowane z samych lub prawie samych listków. Są tutaj przede wszystkim yerba mate z Argentyny: Amanda Despalada, Taragui Sin Palo, Taragui Vitality, Kraus Gaucho Sin Palo i Pipore Despalada. Przedstawicielem Paragwaju jest konfekcjonowana w Polsce yerba mate La Mejor Organic pod nazwą El Pajaro Despalada Organic. Z produktów brazylijskich polecamy drobno mieloną Canarias oraz bezpylistą i o łagodnym smaku Mate Green.

I chociaż wszystkie te yerba mate łączy to, że wyprodukowano je bez użycia łodyżek, tylko z samych blaszek liściowych, to jednak różny jest w nich stopień zmielenia surowca. Najdrobniejsze są spotykane w brazylijskiej mate Canarias, dlatego do jej degustacji należy się dobrze przygotować i zaopatrzyć w bombillę z dużą ilością małych otworków, co ułatwi odfiltrowanie napoju od fusów.

To oczywiście tylko mała cząstka tego, co oferują producenci yerba mate z Południowej Ameryki w tym zakresie. Pamiętajmy jednak, że bardzo wiele despalad i sin palo nie jest eksportowanych do Europy (trafiają na rynek lokalny).

Mamy jednak nadzieję, że te, które znajdziecie Państwo w naszym sklepie umilą Wam czas swym znakomitym smakiem, wybornymi właściwościami pobudzającymi i komfortem picia yerba mate – wytworzone bowiem z samych listków charakteryzują się szybszym efektem stymulacji umysłu i ciała oraz tym, że nie zapychają bombilli.

Kraj pochodzenia
Masa netto
Przedziały cenowe
pixel