Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Japonia

( ilość produktów: 11 )

Japonia jest państwem azjatyckim położonym przy wschodniej części kontynentu, a dokładniej na wyspach zlokalizowanych na Oceanie Spokojnym. Stolicą Japonii jest Tokio. Na klimat panujący w tym państwie duży wpływ ma bliskie sąsiedztwo dużych mas wody. Jest to kraj, w którym dużą wagę przywiązuje się do tradycji. Jest to państwo odmienne kulturowo od Polski: wiele czynności dla nas bardzo prozaicznych (jak na przykład zaparzanie herbaty) w Kraju Kwitnącej Wiśni nabiera mistycznego wręcz znaczenia!

Japonia jest krajem, w którym duże znaczenie przywiązuje się właśnie do rytuału parzenia i spożywania herbaty. Herbaty powstające na plantacjach Japonii różnią się zarówno wyglądem, jakością jak i smakiem od herbat produkowanych w innych rejonach świata. W większości są to bowiem napary o bardzo delikatnym smaku i niepospolitym wyglądzie suszu (czasem ma on wygląd szmaragdowych, lekko błyszczących igiełek). Zresztą już sama technologia produkcji suszu bardzo często nie zmieniła się od wieków! To właśnie z japońskich plantacji przyjechały do nas między innymi zielona herbata Kukicha, Herbata Japan Bancha, Herbata Genmaicha Musashi czy Herbata Gyukuro. Herbaty te produkowane są w ograniczonych ilościach, gdyż często powstają z młodych, wczesnowiosennych liści krzewów herbaty. Wiele rodzajów herbat powstających w tym kraju (np. Bancha Organic, Sencha Organic czy Gyokuro)ma pochodzenie ekologiczne, co producenci potwierdzają posiadanymi dla nich certyfikatami.

Produktami bardzo silnie związanymi z kulturą Japonii są herbata Matcha oraz akcesoria do jej zaparzania, czyli miseczka Chawan, bambusowa miotełka Chasen oraz bambusowa łyżeczka Chashaku. Elementy te, a także odpowiedni nastrój i wystrój pomieszczenia, to elementy niezbędne do przeprowadzenia tradycyjnego mistycznego wręcz obrzędu przygotowywania tej herbaty. Wyróżnia ją bardzo delikatny, a zarazem niepospolity smak. Produkty pochodzące z japońskich plantacji posiadają certyfikaty autentyczności, które potwierdzają ich pochodzenie.

Przedziały cenowe
Rozmiary
  • Waga
Kraj pochodzenia
pixel