Herbata biała Shou Mei
- Może spróbujesz "Długowiecznych brwi”? To pytanie zaskakuje wszystkich naszych gości! A jeszcze bardziej to, że po pytaniu dostają filiżankę smakowitego naparu o delikatnie waniliowo-bambusowym posmaku z rdzawych pączków i listków białej herbaty...
Oryginalna nazwa tej herbaty, czyli Długowieczne Brwi, ma swe źródło w wyglądzie jej suszonych listków, które swym wyglądem Chińczykom przypominają brwi. Plantacje, z których pozyskuje się listki do jej wyrobu, prowadzone są w Fujian, czyli prowincji znanej z produkcji wielu ciekawych gatunków i odmian herbat. Na susz Shou Mei składają się pączki (zielone tipsy pokryte białymi, delikatnymi włoskami) oraz listki krzewu herbacianego, które po wysuszeniu mają niejednolitą barwę: zieloną, ciemnozieloną, brązowozieloną, rdzawą i złotozieloną. Shou Mei jest przykładem herbaty białej, która daje bardzo smaczny i oryginalny w smaku i aromacie napar. Zbiory i produkcja tej herbaty są ograniczone - jest to produkt o limitowanych ilościach na rynku.
Napar, który sporządzimy z tej herbaty, ma bardzo miły, a zarazem delikatny smak, w którym wyczuwalny jest lekki posmak wanilii i bambusów. Dzięki takiej kompozycji aromatycznej i smakowej herbata ta świetnie pasuje na popołudniowe herbatki, choć można ją także smakować w innych porach dnia. Jej jakość zobowiązuje nas do smakowania i delektowania się, a nie pośpiesznego spożywania. Stąd idealnie wpasuje się w romantyczne wieczory i przyjacielskie spotkania wielbicieli herbacianych smaków. Aby nie zatracić jej walorów po zaparzeniu nie powinniśmy jej dosładzać. Napar nie utraci wówczas swych właściwości antyutleniających, co pozwoli nam o wiele dłużej zachować młodość oraz dobre samopoczucie i zdrowie. Pozwoli nam także oderwać się od naszych stresów i smutków. Herbaty białe zaparzamy przez 5 minut od chwili zalania jej wodą gorącą (taką, której temperatura wynosi około 90 stopni Celsjusza).