Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wietnam

( ilość produktów: 2 )

Wietnam jest krajem położonym na kontynencie azjatyckim, na krańcu Półwyspu Indochińskiego. Stolicą jego jest Hanoi. Z powodu dosyć dużego rozciągnięcia kraju na południowo-wschodnim krańcu kontynentu panuje tam kilka typów klimatu: od wilgotnego podzwrotnikowego przez wilgotny zwrotnikowy (z występującymi tam monsunami) po klimat zwrotnikowy. Klimaty te obfitują w dni upalne, a zarazem wilgotne. Typowe dla naszej strefy klimatycznej zimy z opadami śniegu tam nie występują – na terenie tym wyróżnia się raczej porę suchą i deszczową.

W Wietnamie duże powierzchnie przeznaczone pod uprawę roślin zajmują plantacje ryżu. Jednak znaczącą rolę pełnią tam między innymi uprawy herbaty. Powstają tam bardzo smaczne i poszukiwane przez wielbicieli herbaty gatunki herbat zielonych i czarnych. Wśród naszych herbat dwie marki (Herbata zielona Vietnam Che Ngon So i Herbata zielona Vietnam Green OP Mao Feng Organic) pochodzą właśnie z terenu Wietnamu. Ta pierwsza z herbat powinna znaleźć się na kuchennej półce wszystkich zwolenników mocniejszych trunków a także uprawiających intensywne sporty: spożyta w okresie największego zapotrzebowania szybko przywraca równowagę płynów i minerałów w organizmie. Można ją więc uznać za herbatę funkcjonalną. Drugi z naparów znany jest jako wysokiej jakości produkt ekologiczny, czyli nie zawierający w sobie resztek obcych substancji. Na plantacjach wietnamskich powstają także herbaty czarne. Co ciekawe: niektóre z naszych dostaw zielonej kawy pochodzą właśnie z Wietnam – w kraju tym uprawy kawy mają duże znaczenie gospodarcze. Eksportuje się stamtąd także ananasy –suszone cząstki tych owoców mogą Państwo znaleźć w mieszankach herbat powstających w europejskich zakładach produkcyjnych.

Niektóre z plantacji herbacianych umożliwiają turystom zwiedzenie uprawy i zapoznanie się z metodami produkcji suszu herbacianego.

Rozmiary
  • Waga
pixel