Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Yerba mate Kurupi- informacje

Czy orientujecie się co oznacza słowo „Kurupi”? He he he… W wierzeniach Indian Guarani Kurupi jest legendarną postacią - brzydkim i mocno owłosionym stworem o mocno rozwiniętym apetycie seksualnym. Indianie twierdzą, że jest on odpowiedzialny za niechciane ciąże oraz za porwania dziewcząt zapuszczających się samotnie do lasu. Cechą pozwalającą szybko i bezbłędnie go rozpoznać jest baaaaaardzo długi członek. Dzięki niemu Kurupi nawiedza śpiące kobiety bez wchodzenia do ich domów – wystarczy, że podkradnie się nocą w pobliże domostwa i już może zaskoczyć je we śnie. Tak tak… Właśnie tak…

yerba mate kurupi menta boldo

Na cześć tego nieokiełzanego potworka nazwę „Kurupi” nadano jednej z linii yerba mate produkowanej w Paragwaju. Należy do niej kilka niezwykle interesujących produktów: Kurupi Clasica, Kurupi Menta Boldo, Kurupi Katuava, Kurupi Fitness, Kurupi con Anis i Kurupi Citrus. Wszystkie produkty yerba mate z linii Kurupi należą do silnie pobudzających.

Yerba mate Kurupi – charakterystyka produktów

Kurupi Clasica to podstawowa marka yerba mate, tradycyjna w smaku. Wyczuwalna jest w niej wyraźna goryczka z posmakiem wędzarniczym dymu, którym suszono liście ostrokrzewu. Oprócz tej marki producent skomponował kilka marek przeznaczonych dla zwolenników posmaków ziołowych lub owocowych.

Kurupi Citrus zawiera w sobie, oprócz bazowej yerba mate, także składniki o smaku cytrynowym: werbenę cytrynową, trawę cytrynową oraz olejek cytrynowy. Dzięki nim smak cytryny jest tu wyraźnie wyczuwalny, jednak w składzie znajdziemy także suszoną miętę polną oraz ziele boldo. Wszystkie te składniki łagodzą problemy żołądkowe, poprawiają procesy trawienne, a także wzbogacają smak tradycyjnej yerba mate.

Interesującym produktem z tej serii jest yerba mate Kurupi Fitness łącząca w sobie maturalną yerba mate z innymi ziołami odpowiadającymi za wspieranie procesów trawiennych. Produkt ten zawiera koper włoski, boldo, Sorocea saxicola i skrzy polny, a także drobinki skórki pomarańczowej oraz aromat pozyskany z owoców pomarańczy pochodzących z plantacji położonych w tropikach. Napar ma ciekawy anyżkowo-pomarańczowy posmak.

Dla zwolenników smaku anyżowego skomponowano yerba mate Kurupi con Anis. W jej składzie, poza suszem yerba mate, znajdziemy rozdrobnione najzdrowsze i najokazalsze liście ostrokrzewu, naturalny anyż oraz olejek anyżkowy pozyskiwany drogą naturalną. Smak anyżkowy w naprze wybija się i dominuje nad naturalnym gorzkawym smakiem yerba mate.

Wielbiciele produktów o smaku miętowym zapewne będą zadowoleni z yerba mate Kurupi Menta Boldo. Dodatek ziół: boldo i mięty pieprzowej zapewnia nie tylko odświeżenie i orzeźwienie, ale także usprawnienie trawienia i złagodzenie problemów żołądkowo-jelitowych. Smaki tych ziół pozwalają także zamaskować goryczkę obecną w naparze yerba mate.

Produktem najbardziej oddającym charakter stworka Kurupi jest yerba mate Kurupi Katuava. Podstawą jej jest tradycyjna yerba mate, jednak zawiera ona kilka wzmacniających dodatków: katuavę czyli catuabę (o działaniu pobudzającym i wzmacniającym apetyt seksualny) i burrito (zioło łagodzące podrażnienia układu trawiennego i wspierające procesy trawienne). Produkt ten ma spore grono swoich zwolenników.

Ze względu na silne działanie pobudzające i wyraźny goryczkowy smak yerba mate z serii Kurupi polecamy osobom, które znają już smak i działanie tych produktów.

Polecane

Yerba Mate Kurupi Katuava 0,5 kg

Yerba Mate Kurupi Katuava 0,5 kg

25,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Kurupi Anis 0,5 kg

Yerba Mate Kurupi Anis 0,5 kg

27,00 PLN brutto/1szt.
pixel