Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak często można pić yerba mate?

Osoby rozpoczynające swą przygodę z yerba mate zastanawiają się zawsze ile razy dziennie mogą pic ten napój. Częstotliwość spożywania zależy od kilku czynników: od marki yerba mate, jej siły pobudzającej, od wielkości porcji suszu sypanego do naczynka i od reakcji naszego organizmu na działanie pobudzającej kofeiny.

Ile razy dziennie można pić yerba mate?

Można tu znaleźć wiele analogii do spożywania kawy. Yerba mate najlepiej jest pić rano – na szybki start do obowiązków lub w czasie przerwy śniadaniowej w pracy – dostarczy nam wtedy energii na resztę dnia, pozwoli znów łatwej się koncentrować oraz szybko i sprawnie dokończyć zawodowe obowiązki. Odradzamy jednak spożywanie jej późnym popołudniem lub wieczorem, gdyż może spowodować problemy z zaśnięciem.

napar z yerba mate

Osobom początkującym radzimy przygotowywać i pić yerba mate raz dziennie, najlepiej rano lub najpóźniej przed południem. Pozwoli to łagodnie przyzwyczaić układ pokarmowy do innej postaci kofeiny niż zawarta w kawie. W miarę upływu czasu, po około tygodniu, można wprowadzić drugą porcję suszu. Pamiętajmy: jedną porcję suszu zalewamy kilkukrotnie wodą (3 do 5 razy), dzięki czemu stopniowo wypłukujemy do napoju wszystkie składniki zawarte w suszu. Wyrzucenie porcji yerba mate po jednokrotnym zalaniu byłoby marnotrawstwem witamin i soli mineralnych.

Jeśli chodzi o wielkość porcji suszu: osoby, które do tej pory nie próbowały yerba mate powinny wsypywać około 1 małej łyżeczki (łyżeczki herbacianej) do naczynka o pojemności 150-200 ml (yerba mate można pić w kubku lub w tradycyjnym naczynku, którym może być wydrążony i wysuszony owoc tykwy). Z czasem powoli zwiększamy ilość suszu do 2-3 łyżeczek.

Polecane

Yerba Mate IQ

Yerba Mate IQ

8,30 PLN - 130,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Napój Druida

Yerba Mate Napój Druida

9,00 PLN - 115,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Pokrzepienie Drwala

Yerba Mate Pokrzepienie Drwala

8,00 PLN - 115,00 PLN brutto/1szt.
pixel