Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Yerba mate cocido - co to jest

Yerba mate cocido - ekspresowa wersja "herbatki paragwajskiej"

Yerba mate cocido brzmi niezwykle tajemniczo. Cóż oznacza termin cocido? Otóż to nic innego jak yerba mate fabrycznie zapakowana w małe saszetki. Jedna taka saszetka zawiera w sobie od jednego do czterech gram suszu (w zależności od rodzaju produktu – marki).
Yerba mate zawarta w saszetkach może mieć smak tradycyjny (czysty susz yerba mate, bez dodatków) lub ziołowy albo owocowy (to propozycja dla tych osób, które wolą zamaskować naturalną goryczkę yerba mate dodatkowym posmakiem).

Yerba mate cocido jest bardzo praktycznym rozwiązaniem pozwalającym napić się tego napoju nawet w najbardziej polowych warunkach. Wystarczy umieścić taką saszetkę w kubku lub filiżance i zalać gorącą wodą. Możemy w ten sposób delektować się napojem bez potrzebnych akcesoriów, czasem bowiem zmuszeni jesteśmy wypić yerba mate bez bombilli.

yerba mate cocido

Saszetki z yerba mate są bardzo przydatne w podróży. Ponadto cenią je osoby pracujące w biurach, które mogą spożywać ten napój w sposób nie budzący nadmiernego zainteresowania i ekscytacji wśród otoczenia. Jest to także ciekawa propozycja dla osób rozpoczynających przygodę z tym naparem. Porcja odmierzona w jednej saszetce idealnie nadaje się na łagodne zapoznanie ze smakiem yerba mate. W miarę przyzwyczajania do smaku tego napoju możemy zwiększać ilość saszetek w kubku do 2 lub 3, a następnie w sposób naturalny przejść do produktów kupowanych w postaci sypkiej – wtedy sami regulujemy ilość suszu wsypywanego do naczynka.
Dodatkowy atut yerba mate cocido to usuwanie pozostałości po wypiciu: w tym przypadku sprawnie wyrzucamy saszetki do śmietnika. Yerba mate sypana bezpośrednio do naczynka jest trochę trudniejsza do usunięcia i jeśli dostanie się do zlewu może go po prostu zatkać.

Przykładowe produkty z tej grupy dostępne w naszym sklepie z yerba mate to: Yerba Mate IQ saszetki cocido (produkt o przyjemnym ziołowo-owocowym smaku z delikatnym pomarańczowym posmakiem), Yerba Mate Silueta cocido (yerba mate o smaku tradycyjnym), Yerba Mate Silviana (zawierająca dodatek owocków dzikiej róży) lub Yerba Mate Amanda cocido o smaku cytrynowym.

Polecane

pixel