Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak pić Yerba Mate?

2016-09-26
Jak pić Yerba Mate?Yerba mate jest bardzo popularnym napojem. Jego przygotowanie może jednak nie być takie proste, a o ostatecznym smaku naszego naparu mogę decydować niektóre szczegóły. Możesz o tym przeczytać we wpisie "Jak przygotować Yerba Mate". Tym razem zajmiemy się sposobami i technikami picia.

Przygotowywanie naparu


Jedną dawkę suszu zazwyczaj zalewa się wodą kilka, a nawet kilkanaście razy, aż do wypłukania smaku. Jest to więc produkt niezwykle ekonomiczny. Codzienne spożywanie tak dużej ilości płynów dodatkowo sprzyja chudnięciu, a zarazem nie dopuszcza do odwodnienia organizmu (nawet w największe upały). Dobrze nawodniony organizm, z uregulowaną gospodarką wodną, nie odczuwa tak łatwo zmęczenia i wycieńczenia związanego z normalną życiową aktywnością czy uprawianiem sportu, także w warunkach wysokiej temperatury powietrza.

Dodatki smakowe w Yerba Mate


Napary, wzbogacane latem o dodatki owocowe lub ziołowe, a przygotowane w postaci terere (czyli na zimno) latem stanowią wspaniałe orzeźwienie i sposób na ochłodzenie się.

Przeciwwskazania: ze względu na to, że liście ostrokrzewu, z których sporządza się susz yerba mate zawiera kofeinę, naparów nie powinny spożywać  kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią, dzieci oraz osoby z nadwrażliwym żołądkiem.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016

Polecane

Bombilla bambusowa do yerba mate

Bombilla bambusowa do yerba mate

12,00 PLN brutto/1szt.
Matero ceramiczne do Yerba Mate

Matero ceramiczne do Yerba Mate

27,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Green (Mate Zielona)

Yerba Mate Green (Mate Zielona)

5,00 PLN - 59,00 PLN brutto/1szt.
pixel