Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Yerba mate na koncentrację

2016-11-23
Yerba mate na koncentrację
Wielu naszych znajomych pyta nas o wpływ yerba mate na koncentrację. Często ciekawi ich czy w czasie studenckiej sesji napój ten pomoże im w nauce. Po rozmowach z wielbicielami yerba mate możemy stwierdzić, że na pewno jest to produkt bardzo przydatny w tym okresie.

Yerba mate powoli uwalnia kofeinę

Napar z yerba mate zawiera w sobie kofeinę. Jest ona związana i uwalnia się w organizmie dosyć wolno - z pewnością wolniej niż ta, którą wypijamy z kawą. To powoduje, ze pobudzenie umysłowe i fizyczne będzie się u nas utrzymywało dłużej niż po spożyciu przysłowiowego kubka kawy. Nie będzie następowało szybkie znużenie i niedotlenienie objawiające się ziewaniem, a nasza sprawność umysłowa długo będzie na wysokim poziomie. Przy spożywaniu yerba mate obserwuje się także szybką regenerację organizmu w przypadku zmęczenia. Oczywiście napar z yerba mate nie zastąpi nam snu, ale z pewnością wydłuży czas, w czasie którego będziemy w stanie przyswajać duże ilości informacji. Z pewnością bardzo pomocne będą tu minerały i witaminy zawarte w naparze. Substancje te są niezbędne we wszystkich procesach życiowych człowieka, w tym w zapamiętywaniu.

Specjalne mieszanki Yerba mate wspomagające naukęYerba mate skutecznie wspomaga koncentrację Niektórzy producenci  herbat i mieszanek yerba mate przygotowali nawet specjalne kompozycje yerba mate dla osób intensywnie uczących się lub pracujących intelektualnie. Mieszanki te w swoim składzie zawierają dodatkowe składniki ziołowe, które wspierają pracę mózgu i procesy uczenia się. W produktach tych, oprócz suszu z ostrokrzewu paragwajskiego (będącej podstawą takich mieszanek), często znajdziemy suszone liście miłorzębu japońskiego nazywanego po łacinie Ginko biloba. Napar z miłorzębu japońskiego działa bardzo korzystnie na koncentrację, co wzmacnia tylko efekt działania naparu z yerba mate. W naszym sklepie produktami wzbogaconymi o listki miłorzębu są między innymi bardzo popularne delicje: Yerba Mate IQ, Yerba Mate Napój Druida, Yerba Mate 220V oraz Yerba Mate Samuraja.  

Innym ze składników wspierających pracę mózgu i poprawiających stan naczyń krwionośnych jest kora Catuaba. Stanowi ona dodatek do mieszanek nazywanych delicjami lub do niektórych marek yerba mate produkowanych na kontynencie południowoamerykańskim. Przykładem takich produktów są między innymi Yerba Mate Krupi Katuava czy Yerba Mate Campesino Katuava Ginseng. Ta druga marka yerba mate zawiera zresztą jeszcze jeden składnik wspierający koncentrację: korzeń żeńszenia. Działa on na człowieka pobudzająco i stymulująco, ponadto wspiera stan naszej pamięci i poprawia koncentrację. Bardzo bogaty skład, a więc susz yerba mate, korę Catuaby, liście Ginko oraz korzeń żeńszenia równocześnie zawierają dwie nasze delicje: Yerba Mate 220V oraz yerba Mate Napój Druida.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016

Polecane

Yerba Mate Vigor

Yerba Mate Vigor

14,00 PLN - 67,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate IQ

Yerba Mate IQ

8,30 PLN - 130,00 PLN brutto/1szt.
pixel