Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Yerba mate na imprezie

2015-12-28

Impreza z yerba mate

Po pierwsze: impreza zasadniczo różniłaby się od tradycyjnej, bo byłaby bezalkoholowa. To tylko nadałoby jej charakteru wyjątkowości oraz dreszczyku egzotyki: ręka w górę, kto bywał na takich domówkach! Nie widzę... Czy warto zatem spróbować zamienić napoje wyskokowe na zdrowy napój pobudzający? Raczej tak! A może wkrótce nastanie nawet taka moda? Kto wie? Yerba jest trendy!

Po drugie: na drugi dzień, przy trwaniu tylko przy drinkach z yerba mate, gwarantowany brak kaca! Brak tego pulsującego, szemrzącego dzwona połączonego z karuzelą w głowie... Argument naprawdę dla wielu przeważający szalę! No i po trzecie: nasz organizm zamiast stracić po upojeniu alkoholowym tylko na tym zyska! Minerałki, witaminki i te sprawy.... Po takiej imprezie na drugi dzień będziemy zapewne wyglądać o niebo lepiej niż po zwykłej „alkoholówce”.

Przygotowanie drinków z yerba mate

Jeśli już jesteście gotowi na takie wyzwanie, to sugerujemy przygotować drinki z yerba mate a'la terere. Wystarczy do tego trochę yerba mate o smaku owocowym albo z dodatkiem ziół (najlepsze są oczywiście delicje z Herbatkowa), zimna woda i przygotowane wcześniej kostki lodu (odradzam proponowanie tradycyjnego suszu rodem z Argentyny lub, uchowaj Boże, z Paragwaju! Nie chcemy przecież, aby goście pluli nam po mieszkaniu po pierwszym łyku...). Przygotowanie takiego napoju jest bardzo proste: do kubka od herbaty wsypujemy kilka łyżeczek suszu yerba mate, następnie zalewamy go zimną wodą i odczekujemy kilka minut. W tym czasie do kubeczka wkładamy bombillę (może być bambusowa, bo tania i z pewnością się sprawdzi), pamiętając, by nie mieszać za bardzo naparu (to mogłoby zatkać sitko rurki). Dobrym pomysłem jest wrzucenie do kubka (bądź szklanki) dodatkowo kilku kostek lodu, w celu schłodzenia takiego "drinka". Plasterek cytryny na brzegu szklanki będzie przysłowiową wisienką na torcie.

Rozmowy o yerba mate

A i tematów do rozmów z pewnością na takiej imprezie wówczas nie zabraknie. Można się przecież wymienić informacjami w jakim sklepie robimy zakupy, jakie marki są naszymi ulubionymi, od kiedy siorbiemy, jakie były nasze pierwsze doznania z kontaktu z yerba mate, a już po północy - kto z nas znalazł w swojej mate najdłuższego patyczka ;-)

W celu dodatkowego uatrakcyjnienia wieczoru można zaproponować posłuchanie tematycznej muzyki. Tutaj możliwości jest oczywiście dużo więcej :) , bo przecież w tej kwestii nie musimy być sztywni i możemy swobodnie odskakiwać od tematu... Pop, jazz, techno, dance... Od koloru do wyboru!

Polecane

Yerba Mate Mleczko Kokosowe

Yerba Mate Mleczko Kokosowe

10,00 PLN - 47,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Copacabana

Yerba Mate Copacabana

8,00 PLN - 34,00 PLN brutto/1szt.
pixel