Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Yerba Mate a odchudzanie

2016-05-10
Yerba Mate a odchudzanie
Yerba mate jest produktem powstającym w krajach Ameryki Południowej. Najbardziej znane plantacje, na których on powstaje, leżą na terenie Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Głównym składnikiem zajmującym nawet 100% wagi w markach o tradycyjnym smaku są wysuszone, a następnie rozdrobnione (w różnym stopniu) liście rośliny o nazwie ostrokrzew paragwajski (Ilex paraguariensis).
Nam yerba mate wydaje się być produktem dosyć egzotycznym, jednak na terenie Ameryki Południowej, a zwłaszcza jej południowych terenach, zastępuje tradycyjną kawę czy herbatę. Tradycja jej picia rozpowszechniona została między innymi wśród osób zajmujących się hodowlą bydła w Argentynie, które codziennie zmagały się z upałami, a zarazem wielogodzinną wyczerpującą pracą fizyczną (zresztą nawet do dziś picie yerba mate silnie związane jest z kulturą i trybem życia argentyńskich gauchos). Po pewnym czasie zalety tego naparu poznali także pozostali mieszkańcy tamtych terenów. Dzięki temu zwiększono areały plantacji ostrokrzewu, a yerba mate zaczęto produkować w ilościach pozwalających zarówno na zaspokojenie rodzimego rynku, jak i na eksport.

Yerba Mate a odchudzanie

Główną zaletą yerba mate jest zawarta w liściach ostrokrzewu kofeina. Uwalnia się ona podczas zaparzania suszu yerba mate i, co ciekawe, działa na organizm człowieka dłużej niż kofeina pochodząca z tradycyjnej kawy, a zarazem nie powoduje podniesienia ciśnienia krwi. Napar z yerba mate sprzyja szybszej przemianie materii: kofeina działa typowo pobudzająco na organizm człowieka, a po jego spożyciu odczuwa się pobudzenie fizyczne i to na tyle wyraźne, że dąży się do rozładowania energii. Wszelka aktywność fizyczna podejmowana po spożyciu mate (malowanie, remontowanie, kopanie ogródka, tańczenie czy uprawianie wszelkich sportów) sprzyja spalaniu kalorii, a zarazem redukcji tkanki tłuszczowej. U osób stosujących yerba mate obserwuje się także szybką regenerację sił witalnych.

Yerba Mate

Ciekawą propozycją dla osób pragnącym utrzymać szczupłą sylwetkę są yerba mate z dodatkowymi składnikami wspierającymi przemianę materii: trawą cytrynową, algami czy ziołami. Takimi markami są między innymi Yerba Mate CBSE Silueta, Yerba Mate Selecta Silueta, Yerba Mate Indega En Forma czy Yerba Mate Union Bio. Ta ostatnia zawiera w dodatku prebiotyk wspierający trawienie. Ostatnimi czasy yerba mate staje się popularnym składnikiem suplementów diety o działaniu odchudzającym.
Napar otrzymywany z yerba mate to także produkt, który pozwoli nam dłużej zachować młody wygląd. Nie dość, że wpłynie na wysmuklenie organizmu, to jeszcze zadziała niezwykle korzystnie na wygląd naszej skóry i włosów. Dzięki antyoksydantom, witaminom i solom mineralnym nasza cera rozbłyśnie, a włosy nabiorą sprężystości i połysku.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2016

Polecane

pixel