Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Yerba Mate Taragui Vitality

2016-03-20
Yerba Mate Taragui VitalitySzanowni Yerbaciarze!

Mamy dla Was bardzo interesujący produkt, o którym zapewne już słyszeliście... A jeśli nie to polecamy Wam go do przetestowania. Yerba mate Taragui Vitality. Warto jej spróbować i to z kilku bardzo ważnych względów.

Pierwszym powodem jest jej bardzo wysoka jakość! Produkt ten powstał na największej na świecie plantacji znanej wszystkim miłośnikom yerba mate, Las Marias. Miejsca upraw położone są na północnym krańcu Argentyny, tuż przy granicy z Brazylią i Paragwajem. Jako uznany na światowym rynku producent yerba mate dba on szczególnie o jakość produktów opuszczających linię produkcyjną. Taragui Vitality to mate, której susz można określić mianem despalada. Oznacza to, że W produkcie tym znajdziemy praktycznie tylko kawałki listków (łodyżek i drobno zmielonego pyłu prawie w niej nie będzie). Wielu z Was zapewne ucieszy także fakt, że susz tej yerba mate powstał tylko ze specjalnie wybranych, najsilniejszych, najzdrowszych i najlepiej rozwiniętych liści. Taka selekcja została przeprowadzona po to, aby do nas trafiło tylko to, co najlepsze. Takie liście wysuszono i pocięto na średniej wielkości kawałki i zapakowano w półkilogramowe opakowania. Co istotne: susz ten można świetnie zaparzać nawet tak, jak herbatę, czyli bez dodatkowego osprzętu lub w zaparzaczach tłokowych. Jednak tradycjonaliści wiedzą, że cała magia yerba mate zaklęta jest w mistycznym procesie parzenia w specjalnych naczyniach i siorbania jej przez tradycyjną bombillę.
Drugim argumentem przemawiającym za yerba mate Taragui Vitality jest jej smak: jest to yerba naturalna, bez dodatków smakowych, ale co ciekawe, smak goryczki wyczuwalny jest tu dosyć słabo. Nie jest to więc produkt, który mógłby odstraszyć potencjalnego smakosza przy pierwszej próbie. Tę markę yerba mate spokojnie możemy polecić osobom, które dopiero planują rozpocząć swą Yerbacianą Odyseję.

Po trzecie: moc i działanie. Napar sporządzony z tej yerba mate wykazuje bardzo mocne działanie pobudzające. Osoby początkujące muszą pamiętać, że jeśli planują rozpocząć swą przygodę z yerba mate i to w tak mocnym wydaniu jak Taragui Vitality to powinny sprawdzić jak prawidłowo ją zaparzyć i odstawić kawę (równoczesne spożywanie tych dwóch produktów jest wyraźnie niewskazane).


yerba mate Taragui Vitality


Jak jeszcze zadziała na nas ta marka mate? Tak jak wszystkie inne marki tego typu: napar dostarczy naszemu ciału witamin i soli mineralnych, ponadto po kilku dolewkach wody będziemy odpowiednio nawodnieni. Pozwoli nam to w idealnym stanie przetrwać nieznośne okresy upałów czy wyczerpujące treningi sportowe. Zwiększona dawka ruchu sprzyjać będzie redukcji masy ciała, a dopływ antyoksydantów zawartych w naparze spowolni zachodzące w organizmie zmiany powodowane przez wolne rodniki.

I jeszcze jeden istotny argument: aspekt ekomoniczno-ekologiczny! Taragui Vitality jest marką yerba mate, która została uhonorowana certyfikatem poświadczającym zaangażowanie producentów w ochronę środowiska naturalnego oraz dbałość o status materialny i społeczny pracowników plantacji - Rainforest Alliance. Dokument ten jest nadawany tylko wybranym firmom i gospodarstwom, które zobowiązane są tym samym do przestrzegania ostrego regulaminu dotyczącego kilku istotnych aspektów życia. W przeciwnym razie, przy negatywnej ocenie podczas kontroli, certyfikat mógłby zostać cofnięty. Dzięki temu dokumentowi nabywcy yerba mate Taragui Vitality mają pewność, że gospodarka rolna prowadzona na plantacji Las Marias prowadzona jest zgodnie z zasadami nowoczesnego rolnictwa, kierującego się w stronę ekologiczną. Na uprawach takich dba się o minimalne stosowanie środków ochrony roślin, dzięki czemu wspiera się biologiczne metody ochrony, w których wykorzystywane są naturalne procesy i zjawiska występujące w przyrodzie. Wszelkie prace polowe na plantacjach yerba mate mają na celu taką uprawę gleby, która zmniejszy ich erozję i nie dopuści do zanieczyszczenia wody i powietrza.

Rainforest Alliance gwarantuje także, że na terenach przyległych do plantacji Las Marias prowadzona jest taka działalność, która nie powoduje zaburzenia naturalnej równowagi ekosystemów oraz nie prowadzi do eliminacji rzadkich czy chronionych gatunków roślin, zwierząt i ekosystemów. Dzięki temu naturalne zbiorowiska leśne nie podlegają wycince, co spowalnia zmiany klimatyczne w regionie i na świecie.

Przy produkcji tej yerba mate istotne jest także to, że producent zadbał o pracowników plantacji i ich rodziny: zagwarantował im zarówno dostęp do szkolnictwa oraz ochronę socjalną i medyczną. Certyfikat ten gwarantuje także, że przy produkcji tej yerba mate nie są łamane prawa rdzennych mieszkańców Argentyny.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2016

Polecane

pixel