Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Mniej znane właściwości yerba mate

2022-09-28
Mniej znane właściwości yerba mate

Coś skutecznego na zaparcia – yerba mate

Zaparcie, popularnie nazywane także zatwardzeniem, może być naprawdę uciążliwym problemem. Czym jest zaparcie? To zbyt rzadkie wydalanie stolca spowodowane na przykład stresem, nagłą zmianą trybu życia i odżywania się, podróżą, niewłaściwą dietą, przyjmowanymi lekami lub stanami chorobowymi toczącymi się w obrębie dolnego odcinka układu pokarmowego.

Kogo najczęściej dotyka ten kłopot? Najczęściej z problemem obstrukcji walczą osoby starsze (choćby z uwagi na przyjmowane leki czy słabszą perystaltykę jelit), kobiety przyjmujące środki antykoncepcyjne czy osoby stosujące restrykcyjne diety ubogie w owoce i warzywa jako źródło błonnika i wody. Jednak okresowo może się ona pojawić także u innych osób. Skutkami długotrwałego zaparcia może być zatrucie organizmu toksynami powstającymi w jelicie, w kale, co wiąże się na przykład z bólem głowy, osłabieniem, bolesnymi wzdęciami oraz większą podatnością na choroby.

Jednym ze skutecznych sposobów zapobiegania zaparciom jest regularne picie yerba mate. Napój ten dwojako zapobiega powstawaniu zatwardzeń. Po pierwsze – działa bezpośrednio na nasze jelita, regulując i wzmacniając ich perystaltykę. To powoduje, że treść jelitowa jest sprawniej przesuwana ku końcowemu odcinkowi układu trawiennego. Dzięki temu z pozostałości odciągana jest mniejsza ilość wody i kał jest mniej zbity. To sprzyja jego sprawnemu przesuwaniu w kierunku odbytu.

Po drugie – działanie pośrednie. Yerba mate zawiera w sobie pobudzającą kofeinę. Wypicie tego napoju powoduje, że odczuwamy zwiększenie pobudzenie, napływ sił i energii, a taki stan sprzyja aktywności fizycznej. A wystarczy do tego już jedna czarka yerba mate! A od dawna już wiadomo, że wszelki wysiłek fizyczny: ćwiczenia fizyczne, bieganie, chodzenie, skłony, jazda na rowerze, pływanie czy nawet zwykły marsz, sprzyja pobudzeniu perystaltyki jelit i szybszemu, regularnemu wypróżnianiu.

Podsumowując, yerba mate (bez względu na to, czy z dodatkiem owoców, czy bez) jest skutecznym środkiem w zapobieganiu lub likwidowaniu zaparć. U wielu osób działa już od pierwszego zastosowania (wypicie), jednak warto tu zachować regularność jej spożywania. Ale co istotne: podczas picia yerba mate powinniśmy zrezygnować z picia kawy i mocnej herbaty, żeby nie wprowadzać do organizmu zbyt dużej ilości kofeiny. Tym bardziej, że sam napar yerba mate pobudzi nas mocniej i dłużej niż czarna kawa.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

Yerba Mate CBSe Regulase 0,5 kg

Yerba Mate CBSe Regulase 0,5 kg

27,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate IQ

Yerba Mate IQ

8,30 PLN - 130,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Green (Mate Zielona)

Yerba Mate Green (Mate Zielona)

5,00 PLN - 59,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Skarby Amazonii

Yerba Mate Skarby Amazonii

16,00 PLN - 116,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Pokrzepienie Drwala

Yerba Mate Pokrzepienie Drwala

8,00 PLN - 115,00 PLN brutto/1szt.
pixel