Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dong Quai Forte - informacje

2016-04-20
Dong Quai ma formę proszku, a sporządzono go z rośliny Angelica sinensis. Polska nazwa tej rośliny to dzięgiel chiński. W stanie naturalnym (czyli nie na uprawach) roślina ta występuje w Azji, a dokładniej na obszarze Korei, Chin i Japonii. Gatunek ten jest przedstawicielem rodziny selerowatych, czyli Apiaceae, do której należy wiele gatunków spotykanych w naszej diecie (między innymi marchew, kminek, pietruszka czy seler). Roślinę charakteryzuje wysoki wzrost i złożone liście, a także kwiaty zebrane w duże jasne baldachimy. W chińskiej medycynie zastosowanie znajduje korzeń tej rośliny, który jest długi i silnie rozgałęziony.

Dong Quai ForteNasz produkt Dong Quai Forte to mieszanka w proporcji 50% na 50% rozdrobnionego na proszek dzięgla chińskiego (Angelica sinensis) z ekstraktem uzyskanym z tej rośliny. Roślina ta zawiera w sobie wiele fitoestrogenów, soli mineralnych, a także witamin. Znajdziemy w niej między innymi kwas foliowy, a także witaminy A, E, B2, B12 i C. Jednym z jej składników są także związki żelaza, przez co Dong Quai polecany jest osobom chorującym na anemię (niedokrwistość). Ogrom witamin i soli mineralnych sprawi, że przy regularnym, dłuższym stosowaniu spostrzeżemy poprawę stanu naszej skóry i rozświetlenie cery, a także wzmocnienie włosów i paznokci. Dzięki lekko przeczyszczającemu wpływowi nasz organizm będzie miał możliwość pozbycia się złogów. Dzięgiel chiński wzmacnia pracę naszego układu odpornościowego dzięki czemu unikamy lub łagodniej znosimy infekcje powodowane przez bakterie i grzyby.
Dong Quai Forte

Produkt ten popularnie nazywany jest kobiecym żeń- szeniem. Z uwagi na dużą ilość fitoestrogenów dzięgiel chiński pomaga utrzymać równowagę pracy układu hormonalnego oraz złagodzić objawy bolesnego miesiączkowania, napięcia przedmiesiączkowego (PMS) i przypadłościom występującym u kobiet w okresie menopauzy. Zioło to wpływa na organizm człowieka lekko kojąco i tonizująco, dzięki czemu wskazany jest dla osób cierpiących na stany wyczerpania emocjonalnego lub rozdrażnienia. Działa także łagodząco na objawy migreny, a także wspomagająco przy regulacji ciśnienia krwi. Przy regularnym stosowaniu zaobserwujemy także poprawę samopoczucia i przypływ sił witalnych.

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatów zawierających dzięgiel chiński jest okres ciąży, karmienia oraz menstruacji u kobiet (w trakcie przyjmowania przy pojawieniu się menstruacji środek należy odstawić do końca miesiączki). W przypadku stosowania niesterydowych leków przeciwzapalnych i leków rozrzedzających krew preparat ten może wywołać niekorzystne interakcje (w takim przypadku zamiar jego stosowania należy skonsultować z lekarzem). W okresie silnej operacji słonecznej należy ograniczyć okres przebywania na słońcu ze względu na możliwość wystąpienia pokrzywki i nadwrażliwości na słońce.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016

Polecane

Lapacho kora cięta

Lapacho kora cięta

5,90 PLN - 65,00 PLN brutto/1szt.
Żeń- szeń korzeń (Panax ginseng)

Żeń- szeń korzeń (Panax ginseng)

75,50 PLN - 149,80 PLN brutto/1szt.
Żeń-szeń syberyjski kłącze cięte

Żeń-szeń syberyjski kłącze cięte

5,90 PLN - 32,30 PLN brutto/1szt.
Tarczyca Bajkalska korzeń cięty

Tarczyca Bajkalska korzeń cięty

21,60 PLN brutto/1szt.
pixel