Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy dzieci powinny pić yerba mate

2017-11-11
Czy dzieci powinny pić yerba mate

Czy dzieci mogą pić yerba mate


Często kierują do nas Państwo pytania dotyczące tego, czy dzieci mogą pić yerba mate. No cóż, według naszej opinii nie powinniśmy dzieciom podawać tego napoju.

czy dzieci powinny mogą pić yerba mate

Faktem jest, że napary sporządzane z suszu yerba mate zawierają w sobie duże ilości minerałów i witamin. Pozwalają one więc łatwo i szybko wyrównać niedobory witaminowe w ludzkich organizmach. Ponadto w niektórych źródłach znajdziemy informacje, że w krajach Ameryki Północnej yerba mate podawana jest nawet małym dzieciom. Jednak w naszym kraju w sprzedaży znajdziemy wiele produktów opartych na bazie świeżych owoców, będących źródłem witamin i soli mineralnych niezbędnych dla organizmu dziecka, które zdecydowanie lepiej będą wpływały na ich organizm. Wszelkie soki czy koktajle owocowe będą ciekawszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem dla maluchów niż gorzka w swym naturalnym smaku yerba mate. Ponadto wiele produktów, np. kakao, soki, płatki śniadaniowe, twarożki, jogurty czy napoje owocowe, jest dodatkowo wzbogaconych o sole mineralne i witaminy, więc niedobory witaminowe i mineralne naszym pociechom raczej nie grożą.

Kofeina jest szkodliwa dla dzieci

Pamiętajmy także o tym, że yerba mate zawiera w sobie kofeinę. I tak, jak nie podajemy dzieciom innych źródeł kofeiny (np. kawy czy mocnej herbaty do picia), tak i napar yerba mate raczej nie powinien znaleźć się w ich diecie. Według badań kofeina wpływa niekorzystnie na stan zdrowia dzieci o młodzieży powodując przede wszystkim zaburzenia snu, a to może prowadzić do przewlekłego zmęczenia i rozdrażnienia oraz zaburzeń koncentracji. Oczywiście raczej nie stanie się nic złego, jeśli dziecko pod nieuwagę dorosłych pociągnie łyk takiego napoju, ale zauważcie Państwo sami: po drugi łyk, ze względu na goryczkę tego napoju, raczej samo już nie sięgnie.

Ponadto źródłem energii dla dzieci jest cukier obecny w pożywieniu w postaci naturalnej (w owocach świeżych i suszonych oraz niedosładzanych sokach) lub jako dodatek do wielu produktów (znaleźć go można we wszelkiego rodzaju słodyczach, jogurtach czy słodzonych napojach). Wydaje nam się więc, że w codziennej diecie nasze dzieci mają wystarczającą ilość składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju i wzrostu, że nie musimy podawać im yerba mate.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

Yerba Mate CBSe Limon 0,5 kg

Yerba Mate CBSe Limon 0,5 kg

27,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate CBSe Naranja 0,5 kg

Yerba Mate CBSe Naranja 0,5 kg

27,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Green (Mate Zielona)

Yerba Mate Green (Mate Zielona)

5,00 PLN - 59,00 PLN brutto/1szt.
pixel