Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy Yerba Mate pomaga w odchudzaniu?

2016-10-28
Czy Yerba Mate pomaga w odchudzaniu?
Wszyscy zwolennicy Yerba Mate, regularnie spożywający ten napój, zauważają u siebie utratę wagi. Czy jest to więc dobry środek, który sprzyja odchudzaniu? Jak najbardziej! Wpływa on korzystnie na organizm człowieka pod kilkoma co najmniej względami.

Energia i pobudzeniePierwszym argumentem za spożywaniem tego napoju jest fakt, ze Yerba Mate zawiera w sobie kofeinę. Jest to jednak inna postać kofeiny od tej zawartej w kawie. Ta pochodząca z yerba mate pobudza człowieka silniej i dłużej niż kawowa, poza tym nie powoduje skoku ciśnienia krwi. Po spożyciu naparu yerba mate czujemy w sobie duży lub bardzo duży przypływ sił (zależy od marki yerba mate). Niektórzy wydatkują je na sprzątanie, inni na malowanie ścian, a jeszcze inni na intensywne spacery, tańce czy ćwiczenia. Jedno jest pewne: po yerba mate wszelki wysiłek fizyczny nie stanowi problemu, a wręcz  organizm czuje się zmuszony do ruchu. Co ważne: napój ten pobudza nie tylko ciało, ale także umysł. Wzmożona aktywność fizyczna przyśpiesza spalanie nagromadzonych w organizmie tłuszczów, a więc naturalnie prowadzi do ubytku masy ciała.

Pobudzenie układu pokarmowegoDrugim argumentem przemawiającym za piciem tego napoju jest fakt, ze napar z yerba mate pobudza pracę układu pokarmowego. Przyśpiesza pracę jelit i ich perystaltykę oraz zapobiega tworzeniu się złogów w jelitach. Uregulowany rytm wypróżnień dodatkowo sprzyja spadkowi wagi ciała i uczuciu lekkości, co także sprzyja podejmowaniu aktywności fizycznej.

Co ważne: yerba mate stanowi świetne i bogate źródło łatwo przyswajalnych soli mineralnych i witamin. Dzięki temu z organizmu człowieka nie wypłukują się cenne składniki regulujące wszystkie życiowe procesy,  wręcz są one do niego dostarczane w dużych ilościach.

Yerba Mate specjalnie dla osób z nadwagą

yerba mate na odchudzanie

Producenci yerba mate stworzyli specjalne produkty dla osób pragnących zrzucić wagę oraz utrzymać idealną linię. Gotowe marki yerba mate zawierają w sobie, oprócz suszu sporządzonego z ostrokrzewu paragwajskiego, także dodatkowe, najczęściej ziołowe i owocowe, składniki przyśpieszające metabolizm. Na przykład w bardzo popularnej marce Yerba Mate Cbse Silueta znajdziemy morszczyn, werbenę, koper włoski, boldo i miętę pieprzową, w Yerba Mate Colon 90-60-90 ? listki zielonej herbaty i senesu oraz mięty polnej i skrzypu polnego, a w Yerba Mate Selecta Silueta ? listki pomarańczy i boldo. Yerba Mate Indega En Forma zawiera natomiast w sobie dodatek senesu, siemienia lnianego, mięty oraz boldo, a Yerba Mate Cachamate Amarillo miętę pieprzową, koper, rumianek i kolendrę. Bardzo ciekawym produktem jest Union Bio ? produkt ten zawiera w sobie inulinę, prebiotyk  stwarzający dobre warunki dla pożytecznych bakterii bytujących w naszych jelitach, które są niezbędne w procesach trawienia pokarmu (zresztą prebiotyk zawiera w sobie również Yerba Mate CBSe Regulase). Wszelkie te dodatki ziołowe i owocowe wspierają i przyśpieszają procesy trawienne, a senes i siemię lniane ułatwiają wypróżnianie zapobiegając odkładaniu się złogów w jelitach i zaparciom.

Odchudzanie w saszetkachDo szybkiego użycia, na przykład w pracy czy w podróży, producenci opracowali saszetkowe wersje yerba mate: Yerba Mate Silviana, Yerba Mate Silueta czy Yerba Mate Selecta Silueta. Ciekawą propozycją dla osób pragnących uzyskać szczupłą sylwetkę mogą być także mieszanki z grupy delicji. Przykładem może być Yerba Mate Vigor. W tej marce yerba mate znajdziemy między innymi dodatek herbaty Pu Erh, która znana jest ze swego działania wspierającego odchudzanie.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016

Polecane

pixel