Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Yerba Mate Pata del Buey

2016-04-04
Yerba Mate Pata del Buey
Jednym z ziół, które od niedawna znajdują zastosowanie jako dodatek do smakowych yerba mate produkowanych w Ameryce Południowej, jest pata del buey, roślina z rodziny Fabaceae (czyli bobowatych). Jej łacińska nazwa to Bauhinia forficata. Jest to drzewo występujące na terenie Brazylii o przepięknych, dużych, białawych kwiatach. Kwiaty te zbliżone są wyglądem do kwiatów uprawianych w naszych ogrodach magnolii pośredniej lub magnolii gwiaździstej. Jednak mieszkańcy rejonów Ameryki Południowej dopatrzyli się w nich dużego podobieństwa do kwiatów orchidei i z tego powodu drzewo to nosi lokalną nazwę Brazilian Orchid Tree, czyli drzewa orchideowego.

Liście drzewa orchideowego służą mieszkańcom Brazylii i Paragwaju do sporządzania naparu o ciekawych właściwościach. Jego działanie potwierdzono w badaniach naukowych, a sam susz z liści tej rośliny sprzedawany jest w tamtejszych rejonach jako zioło. Po pierwsze - napar ten wspomaga organizm przy przezwyciężaniu kłopotów związanych z właściwym działaniem nerek i pęcherza. Po drugie, stosowany przez osoby o podwyższonym poziomie cukru we krwi pomaga go obniżyć. Jest to o tyle ważne dla diabetyków, że dodatek tego zioła do różnych produktów poszerza zakres bezpiecznych dla nich potraw i napojów.


Suszone i rozdrobnione liście pata del buey znajdziemy jako dodatek w jednej z paragwajskich marek yerba mate, w Especial Compuesta Con Pata del Buey. Pomysł na powstanie takiej mate powstał we współpracy właścicieli plantacji Rio Itambey z fundacją La Fundación Paraguaya de Diabetes (w skrócie FUPADI). Fundacja ta zajmuje się propagowaniem idei produkcji zdrowej żywności dla diabetyków w czystych, ekologicznie zrównoważonych ekosystemach oraz stałego poszerzania asortymentu produktów dla osób dotkniętych cukrzycą.

Yerba Mate Pata del Buey


Plantacja Rio Itambey położona jest w niezwykle atrakcyjnym regionie: na wschodzie Paragwaju, w bliskim sąsiedztwie z granicą Brazylii. Znana jest on z tego, że powstają w niej produkty organiczne (ekologiczne). Przy ich powstawaniu nie są stosowane pestycydy ani inne środki chemiczne, stosowane jest nawożenie naturalne, a zbiór roślin odbywa się metodami tradycyjnymi. Zasady takie stosowane są zarówno podczas uprawy ostrokrzewu paragwajskiego, z którego powstaje potem mate, podczas uprawy i zbioru liści pata del buey i mięty oraz podczas samej produkcji tej marki yerba mate. Doskonałość tego produktu potwierdziły certyfikaty nadawane jedynie najlepszym produktom pochodzenia ekologicznego (przed nadaniem dokumentu podczas wizytacji oceniano stan upraw i środowiska na plantacji Rio Itambey oraz badano susz yerba mate na obecność pozostałości obcych związków chemicznych). Yerba mate Especial Compuesta Con Pata del Buey szczyci się takimi certyfikatami nadawanym w USA, Polsce i Niemczech.
Dzięki certyfikatom mamy pewność że susz tej yerba mate powstał z najlepszych i najbardziej wartościowych liści krzewu Ilex paraguariensis (ostrokrzewu paragwajskiego), Mentha spp. (mięty) oraz Bauhinia forficata (drzewa orchideowego).yerba mate Pata del Buey

Jeśli omawiamy skład i działanie tej marki yerba mate to nie możemy pominąć jeszcze jednego zioła, które w niej znajdziemy: mięty. Roślina ta znana jest od wieków także w naszej medycynie (także ludowej) jako skuteczny środek na niestrawność, wszelkie problemy trawienne oraz stany zapalne i podrażnienie układu pokarmowego. Poza tym środek ten odświeża oddech oraz wpływa na nas orzeźwiająco i pobudzająco.
Napar uzyskany z yerba mate Especial Compuesta Con Pata del Buey to napój, dzięki któremu nasz organizm zaopatrzymy w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sole mineralne i witaminy, a także antyoksydanty opóźniające starzenie każdego organizmu. To także zastrzyk energii: ta yerba mate należy do średnio pobudzających.

Opakowanie Especial Compuesta Con Pata del Buey zawiera pół kilograma suszu zawierającego rozdrobnione liście i średnio długie kawałki patyczków zamkniętego szczelnie w papierowym woreczku i dodatkowo umieszczonego w pięknie zdobionym, kolorowym pudełeczku. Dzięki temu produkt taki wspaniale nadaje się na podarunek.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016

Polecane

pixel