Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Yerba Mate Copacabana

2016-06-07
Yerba Mate Copacabana
Jednym z nowo wprowadzonych do naszego sklepu produktów jest Yerba Mate Copacabana. Nazwa tej mieszanki nie darmo nawiązuje do dzielnicy brazylijskiego miasta Rio de Janeiro kojarzącego się wszystkim podróżnikom z niebiańską plażą położoną nad cudownie niebieską zatoką... Nasza mieszanka jest równie kolorowa i egzotyczna! Oczywiście podstawowym składnikiem jest w niej średnio rozdrobniona mate green, która pochodzi z położonej właśnie w Brazylii plantacji ostrokrzewu paragwajskiego. Za wakacyjny klimat odpowiedzialne są natomiast kolorowe, a zarazem bardzo egzotyczne dodatki smakowe.

yerba mate Copacabana

Yerba Mate Copacabana

W tej yerba mate znajdziemy głównie owoce liofilizowane, czyli gwałtownie wysuszone w taki sposób, że woda wyparowała z ich tkanek nie powodując utraty składników mineralnych i witamin oraz walorów smakowo-zapachowych. Kawałki owoców znajdujące się w tej mieszance zachowały więc naturalne swe właściwości. W mieszance tej znajdziemy między innymi kremowe (w kolorze) kawałki, a raczej plasterki, owoców banana nadającego naparowi yerba mate słodkawego posmaku banana. Delikatnie kwaskowy posmak napar zawdzięcza dodatkowi kawałków owoców kiwi wyróżniających się jasną seledynową barwą. Barwny, bo pomarańczowawy, i niezwykle przyjemny smakowo dodatek stanowią kawałeczki liofilizowanego owocu papai. Za niezwykle oryginalny charakter tej mieszanki odpowiada natomiast dodatek naturalnego szafranu! Szafran uznawany jest za jedną z najdroższych przypraw świata. Nawiązaniem do naszej rodzimej przyrody są pełne żółtej barwy płatki kwiatowe słonecznika oraz różowe, niezwykle eteryczne płatki kwiatów róży. Taka mieszanka barwno-zapachowa została uzupełniona przyjemnym, owocowym aromatem. Całość po zaparzeniu daje bardzo smaczny, wprawiający w dobry nastrój, napój. Owocowe i kwiatowe składniki oraz aromat powodują, że w naparze słabiej wyczuwalna jest naturalna goryczka yerba mate. Mieszanka ta może stanowić łagodne wprowadzenie w świat yerba mate dla osób preferujących łagodniejsze smaki.
Dlaczego pić yerba mate? Yerba mate Copacabana jest świetną propozycją na lato: idealnie sprawdzi się w okresie upałów podawana w postaci terere, czyli zalewana chłodną wodą. Tak przyrządzona stanowić może zarówno źródło ochłody i orzeźwienia, jak i sposób na łatwe i szybkie uzupełnienie utraconych elektrolitów. Popijanie yerba mate w czasie wysokich temperatur ustrzeże nas także przed odwodnieniem. W dodatku napar ten, jak każdy powstający w wyniku zaparzania suszu yerba mate, stanowi nieocenione źródło energii.

Jednym słowem: w upały kurs od rana na yerba mate Copacabana!
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016

Polecane

Yerba Mate Ognista

Yerba Mate Ognista

13,00 PLN - 62,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Copacabana

Yerba Mate Copacabana

8,00 PLN - 34,00 PLN brutto/1szt.
pixel