Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Na co pomaga zielona herbata

2018-08-23
Na co pomaga zielona herbata
Zielona herbata powstaje z liści krzewów herbacianych, czyli roślin Camellia sinensis. Podczas zbioru z krzewów zrywane są wybrane listki: do produkcji niektórych rodzajów herbat stosuje się tylko najmłodsze listki, które dopiero rozwijają się z pączków, a przy innych herbatach – liście w pełni wykształcone, często razem z ogonkami liściowymi. Technologia produkcji zielonej herbaty pozwala zachować w liściach duże ilości mikroelementów oraz związków o działaniu przeciwutleniającym. Herbata taka uznawana jest za najskuteczniejszą w walce z oznakami starzenia się organizmu.

Na co wpływa zielona herbata?

Uznana jest za poprawiającą procesy trawienne i przyśpieszająca metabolizm związków tłuszczowych, dzięki czemu ułatwia nam osiąganie wymarzonej wagi oraz utrzymanie prawidłowej sylwetki. Pomoże nam w tym napar pity przed snem, ale koniecznie z dłuższego parzenia (parzona krótko ma działanie wyraźnie pobudzające, co może powodować problem z zaśnięciem). Zawarte w nim katechiny zmniejszą wchłanianie tłuszczu z układu pokarmowego i przyśpieszą metabolizm związków tłuszczowych już przyswojonych. Powszechnie znane jest działanie antyoksydacyjne związków zawartych w zielonej herbacie – regularne picie tego naparu pozwala oczyścić organizm z toksyn, a zarazem spowolnić procesy starzenia się komórek i całego organizmu., Zielona herbata zmniejsza także prawdopodobieństwo wystąpienia chorób nowotworowych. Przeciwutleniacze zawarte w naparze wpływają ochronnie na DNA komórek zmniejszając negatywny wpływ czynników rakotwórczych.

zielona herbata liściasta

W czym nam pomaga?

Napar ten, dzięki zawartości związków polifenolowych oraz fluoru, wykazuje także działanie przeciwpróchnicze. O działaniu moczopędnym zielonej herbaty wie chyba każdy jej miłośnik. Dzięki temu wpływa ona na zmniejszenie ryzyka powstawania obrzęków i na usuwanie toksyn z organizmu. Wiązanie i usuwanie toksyn z naszego ciała pełni także pewną rolę w ochronie przed demencją. Zielona herbata przyczynia się także do zapobiegania chorobom układu krwionośnego. Przy jej regularnym stosowaniu zmniejsza się odkładanie złogów w naczyniach krwionośnych, co zmniejsza ryzyko nadciśnienia oraz zawałów serca czy udaru mózgu. Krótko parzona zielona herbata, dzięki zawartości teiny, wykazuje działanie pobudzające i dodaje witalności.

zielona herbata
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018

Polecane

Zielona herbata Sencha Pikantny Romans

Zielona herbata Sencha Pikantny Romans

14,70 PLN - 70,00 PLN brutto/1szt.
Zielona herbata Sencha Mały Budda

Zielona herbata Sencha Mały Budda

11,80 PLN - 54,60 PLN brutto/1szt.
Zielona herbata Sencha Truskawki w Szampanie

Zielona herbata Sencha Truskawki w Szampanie

14,70 PLN - 67,80 PLN brutto/1szt.
pixel