Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak przechowywać yerba mate

2019-11-14
Jak przechowywać yerba mate

Przechowywanie yerba mate w puszkach

Najpopularniejszym sposobem na prawidłowe przechowywanie yerba mate jest wsypanie jej do specjalnej metalowej puszki. W krajach Ameryki Południowej ma ona nawet swoją nazwę– yerbera.

yerbera puszka do przechowywania yerba mate

Zazwyczaj puszka do yerba mate ma pojemność wystarczającą do pomieszczenia pół kilograma zmielonego suszu roślinnego. Najczęściej też wyposażona jest w specjalny dozownik, służący do wsypywania yerba mate do naczynka. Jest on umieszczony na wieczku yerbery. Jeśli chcemy nasypać yerby na przykład do tykwy, wystarczy lekko uchylić dozownik, przechylić puszkę a susz sam precyzyjnie wysypuje się do naczynka. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia zabezpieczenia yerby wewnątrz przed niepotrzebnym dopływem powietrza i światła.

To właśnie przed dopływem powietrza, a właściwie tlenu oraz światła zabezpieczamy wszystkie herbaty, yerba mate i zioła. Zapobiega to zbyt szybkiemu utlenianiu herbat, przez co dłużej zachowują świeżość i aromat. Przechowywać yerbę można oczywiście we wszystkich innych rodzajach puszek, na przykład herbacianych lub do kawy, nie tylko tych dedykowanych do yerba mate.

susz yerba mate w puszce

Yerba mate w słoiku? Czemu nie!

Pojemniki szklane jak najbardziej nadają się do przechowywania yerba mate. Zwłaszcza poręczne są słoiki, które można bardzo szczelnie zamknąć. Warunek jest jeden: trzymamy je w szafce, z dala od światła. Jeśli chcemy je mieć na wierzchu, warto je czymś okleić, co zabezpieczy wnętrze przed dopływem światła.

Jak najprościej przechowywać yerbę?

Najzwyklejszym sposobem przechowywania yerba mate jest trzymanie jej w torebkach, w których do nas dojechała. Powinnna to być sytuacja tymczasowa, przejściowa, ale jak wiadomo, prowizorki trwają najdłużej :) Po usypaniu yerby z paczki, zawijamy mocno końcówkę torebki i zamykamy na przykład klamerką. Wbrew pozorom, jest dość skuteczny sposób, bo torebki producentów są bardzo szczelne, więc yerba długo będzie świeża.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel