Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego warto pić Yerba Mate?

2016-09-23
Dlaczego warto pić Yerba Mate?
Yerba Mate działa pobudzająco i często uznawane jest za zdrowszy zamiennik kawy. Dodatkowa energia to jednak nie wszystko. Yerba działa doskonale na nasze samopoczucie, a nawet na wygląd naszej skóry. Koniecznie trzeba jednak wiedzieć Jak pić yerba mate we właściwy sposób.

Efekt pobudzenia

Yerba mate zyskała swą popularność w chwili, kiedy ludzie zdali sobie sprawę z jej wyraźnie pobudzającego działania. Po wypiciu naparu do naszego organizmu dostaje się kofeina wypłukana z liści i gałązek, która działa na nas energetyzująco. Przy silnie pobudzających markach ilość energii jest na tyle wysoka, że zachęca nas (a czasem nawet zmusza) do podejmowania aktywności fizycznej, na którą do tej pory nie mieliśmy zbytniej ochoty. Poza tym organizm po wysiłku pod wpływem naparu szybko regeneruje siły. To wpływa na to, że zaczynamy chętniej udzielać się w sporcie lub innych aktywnościach, a to sprzyja utracie masy ciała.

Umysł

Napary z yerba mate ułatwiają koncentrację i wpływają na szybsze i łatwiejsze zapamiętywanie nowych informacji. Produkt ten polecany jest osobom intensywnie uczącym się i pracującym w dużym stresie związanym z napływem dużej ilości danych.

Ciało

Napar yerba mate jest bardzo bogaty w witaminy i minerały. Taki stan wpływa na zdrowy i świetlisty wygląd skóry, włosów, paznokci. Poprawia to także samopoczucie i funkcjonowanie człowieka. W naparze sporządzanym z suszu yerba mate znajduje się także wiele antyoksydantów, które zapobiegają wielu chorobom oraz spowalniają starzenie się organizmu.

Yerba mate poprawia procesy trawienne poprzez wsparcie pracy układu pokarmowego oraz regulację rytmu wypróżnienia. Dzięki temu z organizmu człowieka łatwiej usuwane są toksyny i złogi zalegające w jelitach.


Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016

Polecane

Yerba Mate Cytrynowa

Yerba Mate Cytrynowa

8,00 PLN - 37,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Taragui Energia 0,5 kg

Yerba Mate Taragui Energia 0,5 kg

27,00 PLN brutto/1szt.
pixel