Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Meksyk

( ilość produktów: 2 )

Meksyk jest państwem położonym na południu Ameryki Północnej. Jego stolicą jest miast Meksyk. Państwo to od zachodu graniczy z Oceanem Spokojnym, a od wschodu – z Zatoką Meksykańską. Jego sąsiadem od północy są Stany Zjednoczone, a od południa graniczy z państwami Belize oraz Gwatemala. Państwo to cechuje się dużą rozciągłością geograficzną, co skutkuje niejednorodnością klimatu panującego na jego powierzchni. Na terenie tego państwa występują dwa typy klimatu: zwrotnikowy i podrównikowy. Na większości obszaru Meksyku często panują okresy suszy z niedoborami wody, co wywiera na rośliny bardzo silny wpływ: występują tam głównie gatunki potrafiące sobie poradzić z dłuższymi okresami suszy i potrafiące zmniejszać utratę wody w wyniku parowania. Inna sytuacja panuje w strefie równikowej i na terenach zlokalizowanych w pobliżu wybrzeży - tam wilgotność powietrza jest wystarczająca dla rozwoju roślin bardziej wymagających.

W naszym sklepie znajdziemy dwa produkty cieszące się dużym zainteresowaniem Klientów, a pochodzące z terenu Meksyku. Jednym z nich jest Sarsaparilla, czyli inaczej Smilax officinalis. Jest to wysuszony i rozdrobniony korzeń kolcorośli, rośliny występującej w ciepłych obszarach Ameryki Północnej, głównie Meksyku. Wywar uzyskiwany z tego zioła ma działanie moczopędne, a zarazem oczyszczające, ponadto stosowany bywa przez osoby dbające o tężyznę fizyczną, gdyż sprzyja on zwiększeniu masy mięśni. Działa on także pobudzająco, a także wspierająco w walce z reumatyzmem.

Drugim z produktów sprowadzanych z Meksyku jest Ziele Damiana, wysuszone i rozdrobnione listki i łodyżki rośliny Turnera diffusa. Napar z tej rośliny działa przeciwdepresyjnie, przeciwzmęczeniowo, ale także wspierająco w zakresie libido – jest to naturalny delikatny afrodyzjak. Działa także moczopędnie i poprawia pracę wątroby, a u kobiet pomaga łagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego PMS.

Rozmiary
  • Waga
pixel