Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Niemcy

( ilość produktów: 5 )

Niemcy to państwo środkowoeuropejskie graniczące między innymi od wschodu z Polską. Na terenie tego państwa panuje klimat zbliżony do naszego, czyli umiarkowany. Wyróżnia się w nim 4 pory roku. Klimat ten sprzyja uprawie między innymi roślin zbożowych i okopowych, ale jest także korzystny dla upraw warzywnych, a w cieplejszych obszarach – roślin sadowniczych. Na południu Niemiec prowadzone są między innymi plantacje winorośli, których owoce przeznaczane są do produkcji win.

Owoce uzyskane z miejscowych plantacji po zbiorze służą do wyroby kompotów, dżemów, przecierów i soków, a po wysuszeniu – trafiają do spożycia w charakterze bakalii. Wiele z owoców ziarnkowych i pestkowych, po wysuszeniu, staje się składnikami herbat owocowych. Jedną z takich herbat, która powstała z owoców pochodzących z niemieckich upraw, jest Herbata owocowa Czerwony Smok. Po zalaniu jej gorącą (ale nie wrzącą wodą) uzyskujemy po zaparzeniu smaczny napój pełen witamin, substancji garbnikowych i soli mineralnych. Uzupełniają one niedobory składników niezbędnych w każdym organizmie, a także jako antyoksydanty spowalniają starzenie się komórek.

Obszar Niemiec sprzyja także prowadzeniu plantacji roślin o znaczeniu zielarskim. Plantacje takie zakłada się zazwyczaj w bliskim sąsiedztwie zakładów wytwarzających herbaty ziołowe i typowe farmaceutyki, a także firm produkujących produkty spożywcze (na przykład masło ziołowe). Rośliny takie zbiera się z pól bardzo wczesnym rankiem i natychmiast po zbiorze przewozi do zakładów celem selekcji roślin i odpowiedniego ich przerobu.

Przedziały cenowe
Rozmiary
  • Waga
pixel