Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czechy

( ilość produktów: 26 )

Czechy są państwem położonym w środkowej Europie, poniżej Polski. Ich stolicą jest Praga. Na obszarze tego kraju panuje podobny klimat jak u nas, czyli umiarkowany. Cechuje się on dosyć dużą ilością dni z opadami deszczu oraz bardzo wyraźnymi porami roku. Warunki takie są bardzo dogodne dla prowadzenia upraw roślin zbożowych i okopowych, warzyw i owoców, ale także ziół. I właśnie z plantacji położonych w Czechach pochodzi większość dostępnych w naszym sklepie mieszanek ziołowych oraz herbat owocowych.

Poszczególne zioła wchodzące w skład danej mieszanki ziołowej uprawiane są na osobnych polach uprawnych. Zapewnia im się pro-ekologiczne warunki rozwoju: aby zachowały one pełnię swych zdrowotnych właściwości w uprawach takich roślin nie stosuje się pestycydów! Plantatorzy dbają więc o ich odpowiednie nawodnienie i odżywienie oraz o odpowiedni dobór roślin do warunków klimatycznych i częste kontrole ich stanu zdrowotnego. Po zbiorze rośliny takie poddawane są suszeniu i rozdrobnieniu. Dopiero po tym etapie trafiają one do mieszalników z innymi komponentami i powstają z nich mieszanki ziołowe. Skład roślin już na etapie komponowania jest szczegółowo analizowany i dobierany w zależności od działania na organizm człowieka! W takich właśnie warunkach powstają nasze herbatki ziołowe, na przykład Mieszanka ziołowa Detox Tea, Napar ziołowy Smukła Sylwetka, Napar ziołowy Płaski Brzuch czy Herbata z Guaraną.

W zakładach przetwórczych Czech powstają także nasze herbaty owocowe. Jako dodatek bazowy często zawierają one kwiaty hibiskusa, które są często jedynym składnikiem sprowadzanym spoza Czech. Pozostałe elementy smakowe to uprawiane na obszarze Czech owoce pestkowe, jagodowe i ziarnkowe (na przykład maliny, truskawki, jagody, jabłka czy wiśnie). Po zbiorze są one szybko konserwowane (suszone), a po uzyskaniu odpowiednio niskiego poziomu wilgotności mieszane w mieszalnikach z innymi komponentami. W taki sposób powstała między innymi nasza Herbata owocowa Słodkie Owoce, Herbata owocowa Bananowo-Wiśniowa, Herbata owocowa Królewna Śnieżka, Herbata owocowa Cud Malina czy Herbata owocowa Wiśnie w Rumie.

Rozmiary
  • Waga
Kraj pochodzenia
pixel