Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Paragwaj

( ilość produktów: 53 )

Paragwaj jest jednym z mniejszych państw na kontynencie południowoamerykańskim. Graniczy z Brazylią na wschodzie, Boliwią na północy a na zachodzie i od południa z Argentyną. Mimo powierzchni większej od Polski, zaludnienie tego kraju jest dość małe i wynosi 17 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten, podobnie, jak sąsiadująca z nim Boliwia nie posiada bezpośredniego dostępu do morza. Import i eksport miedzy innymi yerba mate, odbywa się rzeką Paraną, która uchodzi do Oceanu Atlantyckiego.

Paragwaj jest krajem dość słabo rozwiniętym rolniczo, choć wzrasta znaczenie upraw trzciny cukrowej, bawełny, soi i yerba mate. Ostrokrzew paragwajski uprawia się w północno- wschodniej części kraju, przy granicach z Brazylią i Argentyna, bo tylko tam występuje specyficzny klimat, sprzyjający produkcji yerba mate. Przetworzony produkt eksportuje się do innych krajów Paraną, która na wielu odcinkach jest rzeką graniczną z Argentyną. Kończąca swój bieg w Buenos Aires Parana jest oknem na świat Paragwaju. Niestety brak bezpośredniego dostępu do portów morskich często powoduje opóźnienia w dostawach yerba mate do Polski, ponieważ z powodu występujących niskich stanów wody na tej rzece, dostawy są na ten czas wstrzymywane. Słynna już na całym świecie herbata paragwajska zyskuje stale wzrastające grono nowych wielbicieli, z tego powodu należy spodziewać się coraz większego znaczenia upraw yerba mate w Paragwaju.

W naszym sklepie z yerba mate znajdą Państwo oryginalne, etniczne przybory do zaparzania ostrokrzewu paragwajskiego. Dużym powodzeniem cieszą się naczynka do yerba mate wykonane z drewna palo santo. Niezbędnym wyposażeniem każdego adepta herbatki paragwajskiej są też odpowiednie bombille, których mamy duży wybór.

Kraje Ameryki Południowej, w tym Paragwaj, to również produkcja wielu roślin, odgrywających znaczącą rolę w diecie wielu ludzi. Na uznanie zasługuje choćby szałwia hiszpańska, inaczej zwana jako nasiona chia.

Przedziały cenowe
Rozmiary
  • Waga
Kraj pochodzenia
pixel