Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Skutki uboczne picia yerba mate

Yerba mate powinny unikać Panie w okresie ciąży i karmienia piersią. Wprawdzie w produkcie tym znajduje się wiele witamin i soli mineralnych, które pozwolą mamom szybko odzyskiwać energię i siły, jednak napój ten zawiera w sobie kofeinę. Według badań substancja ta wpływa niekorzystnie na organizm dziecka, stąd mamom maluszków i przyszłym mamom nie zalecamy sięgania po yerba mate w tym okresie życia, w którym sposób odżywiania ma decydujące znaczenie dla ich dzieci.

zestaw do yerba mate

Po yerba mate nie powinny także sięgać osoby z problemami żołądkowymi (np. chorobą wrzodową żołądka czy dwunastnicy). Napar ten może zadziałać podrażniająco na te organy i nasilić objawy chorobowe. Bardzo dużą rozwagą powinny się także wykazać osoby z nadwrażliwością jelit czy biegunką – ze względu na to, że yerba mate wzmaga perystaltykę, może nasilić nieprzyjemne i niepożądane objawy (za to z pewnością pozwoli uniknąć wzdęć i zaparć).

Yerba mate działa moczopędnie

Napar yerba mate działa na organizm człowieka moczopędnie – z jednej strony pomagając oczyścić organizm z toksyn i przyczyniając się do obniżenia ciśnienia krwi, z drugiej jednak powodując konieczność częstszych wizyt w toalecie. Może to być istotne dla osób wybierających się w dłuższe trasy, spacery czy marsze.

Jednym ze skutków ubocznych, zazwyczaj jednak odbieranych bardzo korzystnie, jest także przypływ energii powodowany obecnością kofeiny w suszu. Działanie pobudzające może być jednak kłopotliwe, jeśli yerba mate wypijemy wieczorem lub tuż przed snem.

Z pewnością jednak nie powinniśmy pić yerba mate w tym samym dniu, w którym sięgaliśmy już po kawę lub napoje energetyczne. Wszystkie te produkty te zawierają w sobie kofeinę, która może spowodować nadmierne pobudzenie, rozdrażnienie czy uczucie wewnętrznego rozedrgania.

Wybierz nasze najlepsze yerba mate!

Yerba mate a odchudzanie

No i najistotniejszy skutek uboczny, dla którego yerba mate podbiła Europę i Amerykę Północną: jej związek z utratą masy ciała i utrzymaniem szczupłej sylwetki! Pod wpływem kofeiny zawartej w tym produkcie ludzie chętniej ćwiczą fizycznie i szybciej się regenerują po wszelkiej aktywności, a wszelki ruch sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, co przy regularnym spożywaniu – wiąże się z utratą wagi.

Polecane

Yerba Mate Pajarito 1 kg

Yerba Mate Pajarito 1 kg

34,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Napój Druida

Yerba Mate Napój Druida

9,00 PLN - 115,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Pokrzepienie Drwala

Yerba Mate Pokrzepienie Drwala

8,00 PLN - 115,00 PLN brutto/1szt.
Bombilla Santiago do yerba mate

Bombilla Santiago do yerba mate

49,00 PLN brutto/1szt.
pixel