Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Egipt

( ilość produktów: 2 )

Egipt to kraj w północno- wschodniej części kontynentu afrykańskiego i częściowo należący do Azji Mniejszej (Półwysep Synaj). Jego powierzchnia to ponad 1 milion kilometrów kwadratowych. Stolicą Egiptu jest Kair. Już od czasów starożytnych życie mieszkańców Egiptu nieodłącznie związane było z największą rzeką Afryki- Nilem. W delcie tej rzeki do dzisiaj skupia się większość populacji Egiptu. Wiąże się to z wyjątkowo trudnym, suchym klimatem zwrotnikowym i praktycznie brakiem opadów deszczu na pozostałym obszarze. Obecnie Nil jest już w dużej części uregulowany, jego znaczenie w nawadnianiu obszarów przyrzecznych jeszcze bardziej wzrosło. Ze względu na specyficzny klimat oraz wyjątkową żyzność gleb, w Egipcie zbiory plonów rolnych przeprowadza się nawet trzy razy w roku.

Jedną z głównych roślin uprawianych w Egipcie jest bawełna, której znaczenie ciągle rośnie. Ważnymi roślinami uprawnymi są także pszenica, kukurydza, ryż i sorgo.
Również w naszym sklepie znajdą Państwo produkty importowane z kraju faraonów. Jest to między innymi mięta nana oraz trawa cytrynowa. Te dwie rośliny to bardzo ważny dodatek do wszelkich mieszanek z herbatami i yerba mate. Mięta nana spożywana jest w dużych ilościach w krajach Afryki Północnej z dodatkiem czarnej herbaty i dużej ilości cukru. Ten charakterystyczny dla tamtego rejonu świata napar to nieodzowna część tradycji i z pewnością próbowała go większa część turystów odwiedzających Egipt. Mięta nana to bardzo charakterystyczne, bo niezwykle aromatyczne zioło. Od wielu wieków używane w medycynie ludowej dla złagodzenia stanów zapalnych i problemów trawiennych. Trawa cytrynowa również ma podobne właściwości, dodatkowo jej wspaniały aromat upiększa bardzo wiele dań, bo używana jest ona jako przyprawa kuchenna.

Rozmiary
  • Waga
pixel