Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Argentyna

( ilość produktów: 68 )

Argentyna jest krajem położonym w południowo-wschodniej części Ameryki Południowej. Jej wschodnią granicę stanowi wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Kraj ten sąsiaduje z Brazylią, Boliwią, Chile, Paragwajem i Urugwajem. Pod względem powierzchni jest on zdecydowanie większy niż Polska. Stolicą Argentyny jest Buenos Aires, jedno z większych miast świata. Argentyna jest największym na świecie producentem yerba mate.
Ze względu na szerokie rozciągnięcie Argentyny w kierunku północ - południe warunki klimatyczne występujące na jej obszarze są silnie zróżnicowane. Na większości terenu panuje klimat podzwrotnikowy w dwóch podtypach: morskim i kontynentalnym, w południowych obszarach – klimat umiarkowany ciepły, a na samym krańcu kraju – nawet subpolarny. Typ klimatu wpływa znacząco na temperaturę i wilgotność powietrza. Na większości terenu lato jest zazwyczaj upalne i stosunkowo deszczowe, a zimy – chłodne, a w niektórych rejonach nawet bardzo śnieżne (południowy kraniec Argentyny). W związku z położeniem kraju na półkuli południowej w czasie naszej zimy (czyli w grudniu i styczniu) na terenie Argentyny panuje lato i na odwrót, w czasie naszego lata – argentyńska zima.
W związku z dużymi różnicami klimatycznymi w Argentynie występuje również duże zróżnicowanie roślinności. Większą powierzchnię tego kraju zajmuje roślinność zaroślowa, trawiasta i krzewiasta. W kraju tym panują idealne warunki do uprawy ostrokrzewu paragwajskiego. Roślinie tej sprzyja ciepło i podwyższona wilgotność powietrza. To właśnie na plantacjach założonych w tym kraju powstają najpopularniejsze w Polsce marki yerba mate. Co interesujące: susz yerba mate argentyńskich pocięty jest na średniej wielkości kawałki i zawiera zarówno rozdrobnione liście, jak i młodsze fragmenty gałązek oraz niewielkie ilości pyłu pochodzącego z silnie zmielonych części roślin. Argentyna jest też dostawcą oryginalnych akcesoriów niezbędnych w rytualnym spożywaniu yerba mate, które znajdziecie w naszym sklepie: naczynka do yerba mate wykonane z tykw, piękne i trwałe w użytkowaniu bombille i inne przydatne drobiazgi.

Przedziały cenowe
Pokaż tylko
Rozmiary
Kraj pochodzenia
pixel