Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sri Lanka

( ilość produktów: 39 )

Sri Lanka to państwo na wyspie Ceylon na Oceanie Indyjskim w pobliżu Indii słynąca ze swych wspaniałych herbat. Wielkość upraw herbat zielonych i czarnych na Sri Lance stawia ją w czołówce światowych dostawców tego wspaniałego napoju. Morski klimat, ukształtowanie terenu (od terenów nizinnych aż po górskie) oraz wieloletnia tradycja upraw to główne czynniki wyznaczające wyjątkowy smak herbat cejlonskich. Najbardziej popularne są czarne herbaty cejlońskie, ponieważ są zdecydowanie tańsze od herbat produkowanych w sąsiednich Indiach, a często nie ustępują im jakością. Z herbat czarnych ze Sri Lanki możemy zaproponować wyjątkową Ceylon Golden Tips, smaczną Ceylon Nuwara Eliya, czy Dimbula Uduwela. Czarne herbaty cejlońskie są bardzo często wykorzystywane jako bazy do tworzenia mieszanek smakowych- ich delikatny smak nie dominuje smaku i aromatu dodatków owocowych lub ziołowych.

Sri Lanka to także miejsce upraw herbat zielonych. Są to głównie herbaty wielkoliściaste, ciasno skręcone o delikatnym smaku i aromacie. Najpopularniejszymi w Herbatkowie są Ceylon Sencha, Ceylon OPA i Ceylon Green. Znakomita realacja jakości do ceny powoduje, że po zielone herbaty ze Sri Lanki sięga coraz więcej entuzjastów herbacianego napoju.

Uprawa herbat na Sri Lance stanowi zwiększające się źródło dochodu narodowego, w czym na co dzień również my mamy swój udział.

Rozmiary
  • Waga
Kraj pochodzenia
pixel