Yerba Mate Cruz de Malta Boldo Menta 0,5 kg
- Jest to typowa yerba mate do przyrządzania po paragwajsku. Taki napar zalewamy lodowatą wodą zamiast gorącą. Otrzymujemy wtedy bardzo orzeźwiający napój, który chłodzi w upalne dni. Dodatek mięty i boldo pozytywnie wpływa na trawienie.
Cruz de Malta Boldo Menta powstała na plantacji położonej w argentyńskiej głuszy, jednak w pełni spełnia on wymagania stawiane przez konsumentów reprezentujących rynek paragwajski: mate ta zawiera w sobie pocięte na drobne kawałki listki ostrokrzewu paragwajskiego oraz rozdrobnione młode gałązki. W opakowaniu znajdziemy także niewielką ilość pyłu powstałego po silnym rozdrobnieniu roślin.
W skład tej marki yerba mate wchodzą trzy składniki. Pierwszym z nich jest suszony ostrokrzew paragwajski, który po zmieleniu leżakował w magazynach. Tak przygotowaną yerba mate wzbogacono dodatkiem suszonych ziół. Jednym z nich jest dobrze znana nam od zawsze mięta, roślina, która wpływa dobroczynnie na nasz układ pokarmowy łagodząc podrażnienia i wspomagając nasz żołądek przy niestrawnościach. Drugim jest boldo, czyli południowoamerykańska boldoja, roślina wpływająca przeciwbakteryjnie na nasz organizm. Może ona także być stosowana w niektórych kuracjach przeciwgrzybiczych. Jako dodatek do yerba mate zioło to łagodzi podrażnienia i infekcje w obrębie układu trawiennego a także okolic stawowych. Tak jak każda yerba mate, tak i ta wykazuje działanie witalizujące. Dzięki zawartości dużych ilości soli mineralnych, kofeiny oraz witamin napar ten dosyć silnie pobudzi nas do konstruktywnego działania, a spożywany w wersji terere wykaże się dodatkowo silnym działaniem chłodzącym i orzeźwiającym.
W naparze sporządzonym z yerba mate Cruz de Malta Boldo wyczuwalny jest przede wszystkim smak ziołowy z dominującą nutą mięty. Smak naturalny dla yerba mate „chowa się” pod nim – jego goryczka jest tu słabo wyczuwalna, a aromat dymny jest niewyczuwalny. Jedną porcję suszu tej mate można zaparzać kilkukrotnie, a smak naparu za każdym razem będzie się lekko zmieniał, jednak zawsze dominującym będzie smak miętowo-ziołowy. Podczas parzenia na powierzchni naparu tworzy się naturalna zielonkawa pianka – jest to zjawisko naturalne, które nie powinno budzić w nas niepokoju. Przygotowywanie naparu w wersji „na ciepło” polega na zalaniu odmierzonej do tykwy czy innego naczynka porcji suszu i zalania go ciepłą wodą – jej temperatura powinna oscylować około 70 – 80 stopni Celsjusza. Po 3 – 4 minutach napar jest już gotów!