Herbatka ziołowa Przeciw Stresowi
- Naturalna mieszanka ziół, której receptura pozwoli przywrócić wewnętrzny spokój i równowagę. Zawiera korzystnie oddziałujące na organizm człowieka liście miłorzębu (gingko), jemioły, brzozy, dziurawca, pokrzywy, trawy cytrynowej, skórki fasoli i aromat.
Nasza herbatka Przeciw Stresowi stanowi ciekawą kompozycję ziół zarówno występujących w naszym otoczeniu, jak i uprawianych w innych rejonach świata. Ich skład dobrano tak, aby zapewnić organizmowi dopływ cennych substancji pozwalających w łagodny i naturalny sposób przywrócić równowagę wewnętrzną. Dobór składników poprzedzono przestudiowaniem wyników badań medycznych, co pozwoliło odpowiednio dopasować do siebie poszczególne elementy tak, aby nie znosiły swego działania.
W mieszance tej znajdziemy rozdrobnione listki miłorzębu japońskiego (Gingko biloba), brzozy (Betula verrucosa), pokrzywy (Urtica dioica), dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum), jemioły (Viscum album) i trawy cytrynowej (inaczej palczatki cytrynowej - Cymbopogon citratus), ponadto skórki fasoli (Phaseolus spp.). Całość doprawiono delikatnym cytrusowym aromatem. Składniki znajdujące się w tej kompozycji są cennym i bardzo bogatym źródłem witamin i soli mineralnych, które są niezbędne dla przywrócenia równowagi jonowej w organizmie, a zarazem wywierają kojący wpływ na przepracowany i wyczerpany stresem organizm. Niektóre z tych elementów poprawiają procesy trawienia, normują ciśnienie krwi i korzystnie wpływają na zdolność koncentracji i zapamiętywania. Mieszanka ta ułatwi nam zasypianie oraz pozwoli skutecznie się zrelaksować nawet w czasie krótkiej drzemki.
Herbatka Przeciw Stresowi jest łatwa w przygotowaniu: na kubek wsypujemy jedną łyżkę mieszanki i zalewamy przegotowaną, ale lekko przestudzoną wodą (idealna temperatura to około 96 stopni Celsjusza). Do parzenia warto użyć zaparzacza lub sitka, co ułatwi odcedzenie naparu. Czas parzenia powinien wynieść około 5-8 minut. Wyraźne efekty (lekkie wyciszenie i łatwiejsze radzenie sobie w nerwowych sytuacjach) osiągniemy przy regularnym stosowaniu.
Przy prowadzonych kuracjach leczniczych dodatkowe stosowanie naparów ziołowych powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym.