Vilcacora z Miętą
- Napar z wilczej kory z dodatkiem aromatycznego suszonego ziela mięty pieprzowej. Mięta poprawia procesy trawienne oraz nadaje uzyskanemu wywarowi miętowego posmaku i aromatu. Z kory Vilcacory otrzymujemy wywar wspierający pracę układu immunologicznego.
Nasz produkt Vilcacora z miętą ma postać kawałków wysuszonej kory rośliny nazywanej u nas popularnie wilczą korą, Vilcacora lub czepotą puszystą. Te nazwy mają swe źródło w charakterystycznym wyglądzie rośliny: jej kolce powstające w niewielkich odległościach na łodygach wyglądają jak zakrzywione kocie pazury. Stąd też bierze się następna nazwa tej rośliny - koci pazur.
Vilcacorę, peruwiańską roślinę występującą na terenie lasów tropikalnych, od dawna stosują mieszkańcy Amazonii jako środek poprawiający funkcjonowanie organizmu. W Europie jest ona rozpowszechniona jako środek wspierający organizm przy prowadzonych kuracjach leczenia poważnych schorzeń (zawsze jednak w takiej sytuacji należy poinformować lekarza o chęci przyjmowania wywaru z Vilcacora i dostosować się do jego zaleceń). Wywar otrzymany z tej kory często stosuje się także w celu zapobiegania problemów zdrowotnych. Zawarte w nim składniki poprawiają pracę układu odpornościowego, dzięki czemu organizm łatwiej unika stanów zapalnych oraz zwalcza je. Stosowanie Vilcacora wpływa na mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia udarów mózgu czy stanów zawałowych serca.
Mięta zawarta w tym produkcie modyfikuje lekko "drewniany" smak naparu z Vilcacora na miętowy. Poza tym wykazuje ona łagodzące działanie względem układu pokarmowego: poprawia trawienie i zapobiegam niestrawnościom.
Wywar otrzymany z kory Vilcacory przy regularnym zażywaniu powinno się stosować do 6 miesięcy, a następnie należy zrobić dłuższą przerwę. Nie należy przekraczać ilości trzech szklanek na dobę.
Sporządzanie wywaru: podczas przygotowywania wywaru należy zastosować proporcje dwóch łyżeczek kory z miętą na 250 ml wody (szklankę). Odmierzona ilość suszu należy wsypać go małego garnka i dolać odpowiednią ilość wody. Taką mieszaninę powinniśmy gotować na wolnym ogniu przez trzydzieści minut. Po tym czasie gasimy ogień, a korę nakrywamy przykrywką i odstawiamy na piętnaście minut. Po tym czasie uzyskany wywar przelewamy przez sitko. Uzyskany napój pijemy po przestygnięciu.
Przeciwwskazaniem do przyjmowania wywaru z Vilcacora jest przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi (przeciwzakrzepowych) oraz okres ciąży i karmienia u kobiet.
Szczegółowe informacje o składzie wywaru uzyskanego z kory Vilcacora i jego oddziałaniu na organizm zamieściliśmy w dziale Informacje znajdującym się na dole pierwszej strony naszego sklepu.