Na początku naszej przygody z yerba mate możemy mieć problem z określeniem, ile suszu powinniśmy sypać, aby przyrządzić naszą yerbę. Ten wpis rozwieje wszelkie wątpliwości.
W tradycji spożywania naparu z yerba mate głęboko zakorzeniony jest zwyczaj korzystania ze specjalnie dostosowanych do tego naczynek: naturalnych tykiew albo drewnianych lub ceramicznych materek. Jednakże nie jest to akcesorium niezbędne. Pierwsze próby picia yerba mate możemy spokojnie przeprowadzać przygotowując napar w zwykłym kubku.
Do tradycyjnego przyrządzenia naparu z yerba mate potrzebujemy naczynia, którym może być tykwa lub matero drewniane czy ceramiczne, oraz rurki nazywanej bombillą. Ale co zrobić, kiedy tych akcesoriów jeszcze nie mamy lub zapomnieliśmy ze sobą zabrać? Okazuje się, że nie będziemy pozbawieni napoju - mamy kilka możliwości.
Yerba mate Rosamonte towarzyszy nam od samego początku działalności naszego sklepu internetowego. Stała się ona nieodłącznym elementem naszej oferty i nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że sobie na to naprawdę zasłużyła.
Yerba mate znana jest ze swego pobudzającego działania na organizm człowieka. Dzieje się tak dzięki kofeinie zawartej w liściach ostrokrzewu paragwajskiego, z których powstaje susz yerba mate.
Przed każdym wchodzącym w świat yerba mate staje kilka zasadniczych wyborów. Ułatwimy Wam troszkę podjęcie decyzji: podpowiemy, co łatwe i wygodne w użyciu oraz na które cechy zwracać uwagę przy wyborze. Podstawową sprawą jest wybór akcesoriów niezbędnych do picia naparu z yerba mate. Tu możemy podpowiedzieć 2 rozwiązania.
Często kierują do nas Państwo pytania dotyczące tego, czy dzieci mogą pić yerba mate. No cóż, według naszej opinii nie powinniśmy dzieciom podawać tego napoju. W tym artykule objaśniamy, dlaczego...
Herbata – napój codzienny, pity praktycznie przez wszystkich i bardzo popularny w naszym kraju. Podawany zarówno na przyjęciach, spotkaniach oficjalnych i mniej oficjalnych, spożywany także w pracy i w zaciszu domowego ogniska. Każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj i smak.
Pracownicy plantacji herbaty wcześnie rano udają się na zbiory liści z krzewów herbacianych. Zebrane liście wrzucają do bambusowych przewiewnych koszy najczęściej zawieszonych na plecach, a następnie transportują do miejsca, w którym zostaną one poddane szybkiemu przesuszeniu na wolnym powietrzu.
Każdy, kto choć raz zetknął się z informacjami na temat yerba mate staje przed poważnym dylematem: co wybrać: kawę czy yerba mate? Co lepsze? Co zdrowsze i smaczniejsze? Poniżej przedstawiamy plusy i minusy obydwu napojów.
Kiedy zgłębiamy temat pochodzenia yerba mate i oglądamy paczuszki z suszem naszą uwagę zapewne zwraca fakt, iż wszystkie te produkty pochodzą tylko z kilku państw Ameryki Południowej. Generalnie uprawy ostrokrzewu paragwajskiego, z liści którego produkuje się yerba mate, uprawiane są w miejscu stykania się 3 państw: Brazylii, Argentyny i Paragwaju.