Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odżywcze minerały w yerba mate

Podział minerałów w yerba mate

Yerba mate cieszy się dużą popularnością w krajach o ciepłym klimacie. Jej regularne spożywanie pozwala mieszkańcom tamtych rejonów na łatwe uzupełnienie ilości płynów w organizmie oraz poziomu elektrolitów. Napój ten ceniony jest między innymi ze względu na zawartość wielu soli mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu: w składzie yerba mate znajdziemy wiele mikroelementów i makroelementów. Częste picie yerba mate pozwoli nam łatwo i szybko wyrównać wszelkie braki w organizmie.

podział minerałów w yerba mate na makro i mikroelementy

 

Makroelementy w yerba mate

W składzie makroelementów naparu powstającego z yerba mate znajdziemy między innymi magnez, potas, sód i wapń. To pierwiastki odpowiedzialne za prawidłowe działanie układu nerwowego i mięśniowego. Zbyta małe ich ilości mogą przyczyniać się między innymi do występowania bolesnych skurczy mięśni nóg. Natomiast fosfor zawarty w yerba mate dba o wszelkie procesy energetyczne zachodzące w komórkach, a także za dobry stan naszego kośćca. Zresztą podobny wpływ na stan kości wykazuje między innymi wapń: to właśnie ten pierwiastek jest ważny w przeciwdziałaniu zmianom związanym z osteoporozą. Ponadto według badań klinicznych osteoporozie zapobiega także suplementacja magnezem, potasem i sodem. Wszystkie wymienione pierwiastki znajdziemy w yerba mate.

wykaz makroelementów w yerba mate

Mikroelementy w yerba mate

Oprócz witamin yerba mate zawiera w swym składzie także wiele cennych mikroelementów. Jej regularne picie może zapobiegać niedoborom lub wyrównywać braki żelaza w organizmie zmniejszając w ten sposób ryzyko wystąpienia anemii. Miedź obecna w tym napoju wpływa na odpowiedni poziom natlenienia organizmu, a krzem wpływa na poprawę stanu naszych włosów, paznokci i skóry spowalniając starzenie się organizmu. Natomiast cynk zawarty w naparze yerba mate jest pierwiastkiem istotnym w metabolizmie organizmu – jako jeden z elementów wchodzących w skład enzymów może wpłynąć na przyśpieszenie lub spowolnienie przemiany materii. Jego niedobór może także odbić się niekorzystnie na naszym zdrowiu.

mikroelementy występujące w herbacie yerba mate

Polecane

Yerba Mate Pajarito 1 kg

Yerba Mate Pajarito 1 kg

34,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate IQ

Yerba Mate IQ

8,30 PLN - 130,00 PLN brutto/1szt.
Yerba Mate Pokrzepienie Drwala

Yerba Mate Pokrzepienie Drwala

8,00 PLN - 115,00 PLN brutto/1szt.
pixel